0b poznaje zawody

W ramach projektu: „Preorientacja zawodowa w przedszkolu” oraz tematu tygodnia: „Zawody” grupa 0b miała intensywny czas. Odwiedziliśmy bibliotekę szkolną, gdzie pani Sylwia Mróz przybliżyła dzieciom zawód bibliotekarza oraz zachęciła do czytania książek, pani Ula Sukiennik przeprowadziła pogadankę na temat higieny i zdrowego trybu życia oraz opowiedziała o zawodzie pielęgniarki, a pani Krysia pokazała jak wygląda profesjonalna kuchnia, sprzęt oraz zapoznała dzieci z najważniejszymi zasadami panującymi w kuchni. Zwieńczeniem tygodnia było wykonanie zdrowej i smacznej sałatki owocowej. Dziękujemy paniom za przybliżenie specyfiki zawodów, które wykonują.

Wiecej »

Rating: 9.0/10 (4 votes cast)

Projekt „Przyroda z klasą” – Jak oczyścić brudną wodę?

Co by było, gdyby zabrakło wody? – to pytanie było tematem kolejnych zajęć w ramach projektu „Uniwersytet Dzieci”. Uczniowie klas II i III mieli okazję zastanowić się nad tym, jak ważnym elementem dla życia ludzi, roślin i zwierząt jest woda i jakie skutki, nie tylko dla człowieka, ale dla całej gospodarki może wywołać jej brak. Mieli okazję przeanalizować, skąd bierze się woda w naszych kranach i jakie etapy musi przejść, aby nadawała się do użytku. Pracując w grupach wykonali własne filtry piaskowe do oczyszczania brudnej wody. Na koniec zajęć, uczniowie świadomi zagrożeń związanych z brakiem wody podawali przykłady jak można ją oszczędzać.

Rating: 10.0/10 (2 votes cast)