Testy diagnozujące dla klas ósmych

Uwaga na zmiany w planie lekcji w klasach 4 – 8.
W dniach 24, 25 i 25 lutego 2021 uczniowie klas ósmych piszą szkolne testy diagnozujące z języka polskiego, języka angielskiego i matematyki. Arkusze zadań były tworzone przez naszych nauczycieli i zawierają te zagadnienia z podstawy programowej, które nauczyciele zrealizowali z uczniami. Zadania są dostosowane do zmian w wymaganiach egzaminacyjnych.
• 24 lutego 2021, środa – test z języka polskiego. Wejście do sal 7.45 – 8.00. Rozpoczęcie testu 8.15. Czas trwania 120 minut. Uczniowie z dostosowaniem formy egzaminu w postaci wydłużenia czasu 180 minut.
• 25 lutego 2021, czwartek – test z matematyki. Wejście do sal 7.45 – 8.00. Rozpoczęcie testu 8.15. Czas trwania 100 minut. Uczniowie z dostosowaniem formy egzaminu w postaci wydłużenia czasu 150 minut.
• 26 lutego 2021, piątek – test z języka angielskiego. Wejście do sal 7.45 – 8.00. Rozpoczęcie testu 8.15. Czas trwania 90 minut. Uczniowie z dostosowaniem formy egzaminu w postaci wydłużenia czasu 135 minut.
Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.6/10 (9 votes cast)Realizacja projektu „Ciekawi Świata”

Przedszkolaki z grupy 0B są bardzo ciekawe otaczającego nas świata, a realizacja tematyki dotyczącej kosmosu była wręcz idealną okazją do poszerzania swojej wiedzy. I tak wybraliśmy się na najzimniejszą planetę w układzie słonecznym jaką jest Neptun. Tam dzieci miały okazję do przypomnienia sobie wiadomości dotyczących śniegu i lodu oraz właściwości jakie one posiadają. Na koniec powstała praca plastyczna, która oczyma wyobraźni dzieci przedstawiała tą mroźną planetę. Oj była zabawa…

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Konkurs plastyczny ”Kryształowy Pantofelek”

Bale, bale w karnawale…. według jednej bardzo znanej baśni podczas takiego balu „Kopciuszek” zgubił swój śliczny pantofelek uciekając w pośpiechu. Dziś wszyscy się zastanawiają jak on wyglądał i czy tak naprawdę był magiczny. Na szczęście nasze kreatywne i pomysłowe przedszkolaki z oddziałów zerowych oraz grup „Krasnale” i „Skrzaty” postanowiły rozwiązać tą zagadkę, biorąc udział w przedszkolnym konkursie plastycznym. Wcielając się w małych projektantów mody zaprojektowały piękne pantofelki. W efekcie końcowym otrzymaliśmy 29 pantofelków z których każdy był niepowtarzalny…tylko który jest „Kopciuszka”?.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Sukcesy uczniów w literackiej przygodzie!

W roku 2021 obchodzimy 100. rocznicę urodzin Mistrzów Słowa- Tadeusza Różewicza i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Z tego właśnie powodu właśnie ci twórcy patronowali XVII Ogólnopolskiemu Konkursowi Literackiemu, który miał na celu zachęcanie uczniów do rozwijania twórczych pasji czy pogłębiania zainteresowań literackich w tak trudnym okresie, jakim jest czas pandemii, nauczania zdalnego i ograniczonych kontaktów z rówieśnikami.

Uczestnicy mieli za zadanie zredagować wypowiedzi pisemne na następujące tematy:
„Nie dajmy się smutkowi!- jak poradziłeś/ poradziłaś sobie ze smutkiem w czasach koronawirusa- trzy kartki z pamiętnika oraz „Zdalne nauczenie na wesoło”- opowiadanie na temat zdalnego nauczania. Autorzy wypracowań puścili wodze fantazji i powstały zabawne historie, które w humorystyczny sposób opowiadały o tym, jak przebiegała nauka on- line. Wysłane prace z pewnością spodobały się jury, które postanowiło wyróżnić aż czworo uczniów. Oto nasi zwycięzcy:

I miejsce- Antonina Andrusiuk kl. VI d
II miejsce- Igor Pilarski kl. VI f, Adrianna Płaza kl. VI d, Oliwia Włodarczyk kl. VI d.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak liczne reprezentowanie szkoły, mając nadzieję, że odbędzie się uroczysta gala, podczas której zostaną oficjalnie wręczone dyplomy i nagrody dla laureatów.
Marlena Pilarska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.5/10 (2 votes cast)Szkolne Koło Caritas i Wirtualna Choinka

Witaj Święty Mikołaju!
Już pewnie zdążyłeś się przyzwyczaić, że Wirtualna Choinka działa od listopada do stycznia. W tym roku jest inaczej. Chcemy opowiedzieć Ci dlaczego. Gdy rozwoziliśmy czarne złoto (węgiel) do rodzin potrzebujących ciepła w jednym z domów poproszono nas o dodatkowy opał. Oczywiście musieliśmy wiedzieć dla kogo i dlaczego. Skierowano nas do wyziębionego, zaniedbanego domu, w którym schroniła się mama z czwórką dzieci. W domu doświadczała przemocy i kiedy podjęła decyzję, że ma dosyć, że idzie zgłosić wszystko na policję jej mąż podpalił ich dom. W tej sytuacji podjęliśmy decyzję, że opał nie wystarczy. Lodówka, kuchenka, stół – to już stoi w ich nowym domu. Wymieniliśmy też kaloryfery bo te stare się rozpadały. Zostały jeszcze do wymiany wszystkie okna bo przez te stare bardzo ciągnie zimno mimo uszczelniania ich i zasłaniania.
Mikołaju, jeśli tylko możesz to bardzo prosimy Cię o najdrobniejszą wpłatę na ten cel.
Wszystkie informacje znajdziesz na naszej stronie link do strony Wirtualna Choinka.

Renifery z Wirtualnej Choinki

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)Strona 1 z 11