Projekt EMOCJA w klasie 2f

W bieżącym roku szkolnym bierzemy udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „EMOCJA”, którego celem jest m.in.: kształtowanie postaw społecznych u dzieci, rozbudzanie w dzieciach wiary w siebie oraz własne możliwości, aktywizacja dzieci na rozumienie emocji i uczuć innych osób, wychowanie do wartości takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość. We wrześniu realizowaliśmy I moduł pt.: „Kreatywność ”. Nasze działania rozpoczęliśmy 15 września Dniem Kropki. Na miarę naszych możliwości staraliśmy się zaakcentować ten dzień elementami naszych strojów. Poznaliśmy Historię Vashti i dużo dyskutowaliśmy o naszych talentach. Odkrywaliśmy tajniki polskiego języka migowego i tak bardzo nam się spodobał, że wprowadziliśmy go do naszych klasowych, codziennych rytuałów. Z ogromną radością patrzyliśmy, jak nasze kolorowanki ożywały za pośrednictwem aplikacji Quiver. Na tablicy w naszej sali stworzyliśmy klasowy kącik emocji, który chętnie codziennie odwiedzamy. Podczas realizacji I modułu dużo się uczyliśmy i wspaniale się bawiliśmy. Jesteśmy gotowi na kolejne zadania.
Wychowawca M. Koprowicz-Waszczuk z klasą 2f

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.2/10 (9 votes cast)Światowy Dzień Uśmiechu w 3d

2 października 2020 r. dzieci z klasy III D wraz z wychowawcą obchodziły Światowy Dzień Uśmiechu. Była to bardzo dobra okazja, aby porozmawiać o emocjach, których na co dzień doświadczamy. Dzieci wysłuchały bajki pt. „Mała Pomocnica”. Ozdabiały również obrazki przedstawiające radosne minki. Na koniec zajęć dzieci otrzymały ordery uśmiechu, które towarzyszyły im przez cały dzień.
Wychowawca: Joanna Szczepańska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (6 votes cast)Wybory Małego Samorządu Uczniowskiego

Wybory Małego Samorządu Uczniowskiego odbyły się 2 października 2020 r. Kandydatami do prezydium byli uczniowie z klas 3 wytypowani do Klasowych Rad Uczniowskich. Chętni prezentowali swoje kandydatury przedstawiając różnorodne pomysły. Warto zacytować słowa: „Jako MSU będziemy pomagać tym, którzy potrzebują wsparcia, będziemy rozwijać umysły, opiekować się młodszymi i starszymi…”.
Wybrano PREZYDIUM w składzie:
Lena Kiczuk,
Ignacy Antkowiak,
Lena Trzpil
Wiktor Szadkowski.

Opiekunowie: p. I. Wojtaszek, p. E. Rokicka.
Życzymy kreatywnych pomysłów i sukcesów w działaniach.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.8/10 (4 votes cast)Matematyka na wesoło w 0C

Dzieci z grupy 0C, każdą okazję wykorzystują do zdobywania nowych umiejętności. Tydzień, w którym realizowany był temat „Idzie jesień…przez ogród i sad” był doskonałą okazją do kształtowania kompetencji matematycznych, dlatego porównywanie, klasyfikowanie, dodawanie i odejmowanie, towarzyszyły dzieciom każdego dnia.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)A może zastanę malarzem? – zajęcia w 0B

Podsumowując tydzień dotyczący warzyw i owoców, dzieci z grupy 0B postanowiły wcielić się w rolę malarzy. Zerówkowicze podeszli do zadania jak prawdziwi artyści z pełną powagą i ogromnym zaangażowaniem. Ich piękne obrazy, przedstawiające owoce z sadu, zachwyciły wszystkich, a najbardziej ich samych.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)Dzień dyni w 0B

„Znacie dynię moi mili, nikt jej przecież nie pomyli
To warzywo dobrze znane przez dzieciaki uwielbiane”

W pewien wrześniowy, pochmurny dzień, to właśnie dynia towarzyszyła dzieciom z grupy 0B. Dzięki jej pięknym barwom oraz przeróżnym kształtom i rozmiarom zabawa tego dnia była wyśmienita, a był on naprawdę bardzo pracowity: mierzenie i ważenie, opisywanie wyglądu, porównywanie, klasyfikowanie i wiele innych zadań pomogły naszym zerówkowiczom zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności oraz świetnie się bawić. A deser tego dnia był wyjątkowy… własnoręcznie przygotowane, pyszne i pachnące ciasto dyniowe. Było naprawdę smaczne.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)Strona 1 z 11