Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września jest Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Z tej okazji cały dzień w 3a poświęcony był doskonaleniu tej bardzo ważnej umiejętności. Pomogły nam w tym „Kajtkowe przygody” Marii Kownackiej czyli klasyka literatury dziecięcej. Oczywiście nie samym czytaniem człowiek żyje. Dzięki aktywności plastycznej nasza sala przeżyła prawdziwy nalot KAJTKÓW.
Wychowawca: Monika Janusz

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.7/10 (7 votes cast)Nakręcamy się dalej!

„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie.”
Phil Bosmans

Za nami kolejny wywóz plastikowych korków zebranych w ramach akcji „NAKRĘTKA”. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać aż 1137 kg! Dziękujemy uczniom z klasy VIIF, którzy z ogromną ochotą pomogli przygotować pełne worki nakrętek do transportu: Oliwii Łukaszuk, Antoniemu Antkowiakowi, Tomaszowi Dobosiewiczowi, Dawidowi Galembie, Maciejowi Hajdusowi, Wojciechowi Kołodziejskiemu, Partykowi Osińskiemu, Jakubowi Palakowi, Michałowi Pietroniowi, Mateuszowi Ptaszyńskiemu, Marcelowi Szmejterowi oraz najmłodszemu naszemu wolontariuszowi Czarusiowi.
Duże podziękowania kierujemy również do Pana Jarosława Dzięsława, który pomógł nam zorganizować transport oraz do Pana Tomasza Kornackiego, który zamienił nakrętki na realną pomoc dla naszej podopiecznej – Oli Białobrzeskiej.

Koordynatorzy akcji NAKRĘTKA
Anna Dziobak, Justyna Mirosz

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.1/10 (10 votes cast)Konkurs plastyczny „Święty Papież, patron mojej rodziny”

Regulamin konkursu plastycznego dla dzieci szkół podstawowych kl. O–VIII —>>>

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas na Dniu Chleba

20.09. już tradycyjnie nasi wolontariusze zaangażowali się w organizację przez PZCaritas Dnia Chleba wzywając do dzielenia się tym co mamy oraz zapraszając parafian Halinowa do niesienia w symbolicznej kromce chleba pomocy potrzebującym bliźnim.

Z podziękowaniem
Opiekun Koła M. Lipiec

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)Szkolne Koło Caritas dla Zuzi

12.09 w Długiej Kościelnej odbył się festyn rodzinny, zorganizowany z myślą o 16-to letniej Zuzi, która ostatniego lata uległa fatalnemu wypadkowi na halinowskim placu zabaw. Społeczność Halinowa od razu zaangażowała się w organizowanie pomocy dla Zuzi. Nie mogło też zabraknąć wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas ZSP w Halinowie. Młodzież bez zastanowienia zgłosiła się do pomocy podczas festynu.

Kochani moi wolontariusze przyczyniliście się do zebrania ponad 30 tysięcy zł na rehabilitację i leczenie Zuzi.
Dziękuję Wam
Maria Lipiec – opiekun Koła

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)Sprzątanie Świata w klasie 2d

W ramach akcji Sprzątanie Świata uczniowie klasy 2 d wykonali pracę z surowców wtórnych. Wszyscy byli bardzo zaangażowani podczas pracy nad Śmieciowym potworem.
Wychowawca klasy 2d – Elżbieta Jerzak

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (4 votes cast)Strona 1 z 3123