Staff Meeting w Finlandii

W dniach od 29 stycznia do 02 lutego odbyło się pierwsze, organizacyjne spotkanie projektowe Staff Meeting w programu Erasmus+ w Rovaniemi w Finlandii. Uczestniczyli w nim przedstawiciele partnerskich krajów: Rumunii, Hiszpanii, Włoch, Polski i kraju goszczącego. Naszą szkołę reprezentowały: dyrektor szkoły, p. L.Kołakowska, koordynator projektu, p. K. Tulewicz i główny księgowy, p. D. Tkaczyk. Kraina Świętego Mikołaja przywitała nas prawdziwą zimową pogodą: śniegiem, mrozem i pięknymi krajobrazami w białej szacie. Zgodnie z agendą, pierwszego dnia odbyła się prezentacja szkół, a następnie dyskusja na tematy organizacyjne dotyczące tzw. Blended learning activities zaplanowanych na obecny rok szkolny, budżetu, dokumentacji. Pani dyrektor szkoły w Rovaniemi Mari Vuorisalo i koordynator projektu, Milja Lukkarila zaprosiły gości do sal lekcyjnych, a następnie w porze lunchu na posiłek. Byliśmy pod wrażeniem różnic między systemem szkolnictwa fińskiego i polskiego. Tam lekcja trwa od 60 do 90 minut i od siódmej klasy uczniowie mają możliwość wyboru przedmiotu, np.między plastyką a muzyką. Przerwa trwa od 15 do 30 minut i młodzież wychodzi ze szkoły na boisko. Posiłki są podawane w stołówce szkolnej, gdzie uczniowie w staranny sposób oddają naczynia do specjalnego okienka. W porze popołudniowej zostaliśmy zaproszeni do krainy renifera, gdzie zostały przygotowane zaprzęgi do przejażdżki. Uczestniczyliśmy również w bardzo ciekawej prelekcji na temat migracji reniferów i ich selekcji. Było także danie z mięsa renifera, które Finowie przygotowują zgodnie z tradycją. Kolejny pracowity dzień poświęcony był omówieniu pracy na portalach eTwinning, Twin Space, Facebooku i prezentacji stron internetowych w szkołach partnerskich. Omówiliśmy punkt dotyczący monitoringu, ewaluacji i upowszechniania projektu.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.6/10 (16 votes cast)Wyjazd na białą szkołę – Małe Ciche 2020

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Halinowie po raz pierwszy mieli okazję wyjechać w góry aby doskonalić jazdę na nartach i snowboardzie. Biała Szkoła odbyła się w Małym Cichym w dniach 27.01 – 31.01.2020 roku, jej celem było nauczanie i doskonalenie jazdy na nartach oraz snowboardzie. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy: początkującą oraz średniozaawansowaną. Obie grupy każdego dnia ćwiczyły pod okiem instruktorów. Udało nam się również odbyć dwie wycieczki. Wjechaliśmy Polską Koleją Linową na Gubałówkę, z której mogliśmy podziwiać piękny widok na Tatry oraz udaliśmy się do term w Białce Tatrzańskiej gdzie mogliśmy odpocząć i zregenerować swoje siły po szybkich zjazdach na nartach i snowboardzie. Ostatniego dnia przeprowadzony został zjazd slalomem na czas, z którym wszyscy uczestnicy poradzili sobie bardzo dobrze. Wyniki konkurencji zostały ogłoszone na apelu podsumowującym Białą Szkołę, zaraz po ognisku, na którym zajadaliśmy się kiełbaskami i oscypkami.
Opiekunowie: Karol Trojniel, Edyta Grzęda, Krzysztof Sowiński, Kamil Kania, Szymon Kornakiewicz

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (22 votes cast)Diecezjalny konkurs plastyczny

Z okazji 100-ej rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II zapraszamy wszystkich uczniów z klas 0 – III i IV – V do udziału w diecezjalnym konkursie plastycznym „Święty Papież – patron mojej rodziny”.

Zobacz regulamin dla IV-V—>>>

Zobacz regulamin dla 0-III —>>>

Karta zgłoszenia —>>>

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)Strona 1 z 11