Uczniowie klas I-III w ramach programu Klub Szkół Unicef świętują 30-tą rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka

W tym roku przypada wyjątkowa – 30-ta rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, który także przypada 20 listopada włączyło się wiele placówek edukacyjnych w Polsce. Do akcji – w ramach programu Klub Szkół Unicef – przystąpili również młodsi uczniowie naszej szkoły, ubierając się na niebiesko i uczestnicząc w apelu poświęconym tej ważnej rocznicy. Dzieci obejrzały filmy i wysłuchały informacji, dzięki którym mogły lepiej zrozumieć, jak ważne są prawa dziecka. Na zakończenie każda klasa otrzymała symboliczny niebieski balonik do swoje sali, a panie dyrektor: Lidia Kołakowska i Ewa Kupiec do swoich gabinetów. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim Rodzicom za przygotowanie dzieciom niebieskich akcentów ubioru.
Opiekunowie Klubu Szkół Unicef
Katarzyna Świerczyńska, Joanna Gójska

Rating: 7.8/10 (8 votes cast)