Rozpoczęcie akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w grupie 0d

W pewne wrześniowe przedpołudnie w naszej klasie rozpoczęliśmy dobrze wszystkim znaną akcję pt.: „Cała Polska czyta dzieciom”. Na ochotnika jako pierwsza zgłosiła się mama naszego kolegi Bartka. Pani Magdalena przeczytała nam wybrane opowiadania z książki pt.: „Reksio. Wielka Księga Przygód”, do której tekst napisali: Ewa Barska, Marek Głogowski, i Anna Sójka. Teraz czekamy na kolejnych odważnych i chętnych do współpracy rodziców.
Do zobaczenia wkrótce!
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.2/10 (5 votes cast)Z „Alicją w Krainie Czarów” w Teatrze „Lalka”

26 października br. uczniowie klas Vd i Ve wraz z opiekunami: p. M. Lesiak, p. K. Sowińskim i p. W. Augustyniak mieli okazję obejrzeć spektakl „Alicja w Krainie Czarów” w Teatrze „Lalka”. Młodzi widzowie z wielkim zaciekawieniem obserwowali niezwykły świat, do którego mała dziewczynka – Alicja dostała się przez króliczą norę. Przedziwni bohaterowie, jak np. wiecznie spieszący się Biały Królik, znikający kot – Dziwak z Cheshire oczarowali naszych uczniów, natomiast dość absurdalne zdarzenia – szalony podwieczorek u Zająca Marca, Kapelusznika i susła czy krokiet u Królowej skłoniły widzów do refleksji. My również – podobnie jak Alicja – doświadczamy rozczarowań, nie potrafimy zdecydować, kim chcemy być naprawdę…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.6/10 (5 votes cast)W krainie mitów…

„Na początku był chaos…” Jak wyobrażali go sobie starożytni Grecy? Co z niego powstało? Kto stworzył człowieka? To tylko niektóre z pytań, na które znaleźliśmy odpowiedź w spektaklu pt. „W krainie mitów” przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Bohaterowie scenicznej opowieści – para urwisów: Ola i jej brat Michał podczas szkolnej wycieczki do muzeum za sprawą niewłaściwego zachowania przenieśli się w czasy mityczne. Wtedy zaczęła się ich wielka przygoda, dzięki której pogłębili swoją wiedzę na temat mitologii. Poznali dobroczyńcę ludzkości – Prometeusza, ulubieńca bogów – Syzyfa, syna Dedala – Ikara, Pytię, króla Midasa a także wielu innych bohaterów mitologicznych. Warto dodać, że niesforne dzieciaki nauczyły się również szacunku do czasów minionych.
Spektakl bardzo spodobał się młodym widzom. Z pewnością rozbudził ciekawość naszych uczniów wierzeniami, wyobrażeniami oraz doświadczeniami starożytnych Greków i Rzymian.
Uczniowie klasy Vd i Ve wraz z opiekunami: p. W. Augustyniak, p. M. Lesiak, p. P. Jurewicz

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (4 votes cast)Strona 1 z 11