Wyprawa szóstoklasistów do Puszczy Kampinoskiej

4 października uczniowie klasy VI d i VI f wraz z opiekunami: p. J. Siwek, p. A. Kalitą – Babis i p. A. Kupiec wybrali się na wycieczkę do Puszczy Kampinoskiej. Zwiedzanie rozpoczęli od chwili zadumy w Muzeum Miejsca Pamięci w Palmirach, gdzie poznali historię ofiar tzw. pierścienia śmierci, utworzonego przez Niemców wokół okupowanej Warszawy. Następnie udali się do Twierdzy Modlin, weszli na Wieżę Tatarską, przewędrowali szlakiem Baśki Murmańskiej, niedźwiedzicy polarnej, która zasłynęła z zasalutowania marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu w czasie jednej z defilad. Później zatrzymali się przy kościele w Wierszach. Poznali niezwykłe losy kapelana Zgrupowania Kampinos, przyszłego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Mieli również okazję zobaczyć oryginalną broń związaną ze Zgrupowaniem Kampinos. Ciekawą atrakcją wycieczki było ognisko z kiełbaskami. Następnie uczniowie uczyli się strzelać z łuku. Zwiedzili także skansen tradycyjnego budownictwa Kampinoskiego Parku Narodowego oraz wzięli udział w grze terenowej. Zmęczeni, ale pełni nowych wrażeń oraz zintegrowani wrócili do Halinowa.

Rating: 8.1/10 (7 votes cast)

Wycieczka klas 5B i 5F do Warszawy

Pierwszą naszą wycieczką w roku szkolnym 2019/2020 był wyjazd do Warszawy. Po przybyciu do stolicy wjechaliśmy schodami ruchomymi na Plac Zamkowy. Przeszliśmy „uśpionym” Starym Miastem na ulicę Długą, gdzie w Warszawskim Muzeum Legend uczestniczyliśmy w warsztatach historycznych. Przypomnieliśmy sobie legendy o bazyliszku i złotej kaczce. Świetnie bawiliśmy się przy wykonaniu sylwetek bohaterów legend oraz przymierzając przebrania z dawnych czasów. Następnie udaliśmy się do Teatru Lalka w P K i N na spektakl „ Alicja w krainie czarów.” Była to ciekawa opowieść o dwóch, często nieprzystających do siebie, światach postrzeganych z perspektywy dorosłych i dzieci. Bogatsi o wiedzę historyczną i doznania artystyczne wróciliśmy do Halinowa.
Uczniowie z opiekunami: Renatą Jasińską, Mileną Chróścik i Beatą Grynfelder

Rating: 7.0/10 (3 votes cast)

Misyjny Tornister – dar dla małego przyjaciela z Afryki

Nasze dzieci na pewno są już wyposażone do szkoły i może chciałyby zakupić chociaż jeden przedmiot dla rówieśnika w Afryce. Zwracamy się z ogromną prośbą! Potrzebne są artykuły szkolne dla dzieci ze szkół w Tanzanii, Kenii, Papui i Nowej Gwinei. Rok szkolny w tych krajach zaczyna się w grudniu. Zbiórkę przedmiotów szkolnych: kredki, długopisy, temperówki, kleje w sztyfcie, flamastry, linijki, zeszyty, bloki rysunkowe, papier kolorowy itp. przeprowadzamy w terminie do dnia 10 listopada.
Za każdą chęć pomocy serdecznie dziękujemy .
Szkolne Koło Caritas

Rating: 7.0/10 (3 votes cast)