Pomoc chorym dzieciom z Fundacji Polsat

Już po raz kolejny nasi uczniowie stanęli na wsokości zadania i wykonali ozdoby wielkanocne na kiermasz, z którego dochód został przeznaczony na chore dzieci – podopiecznych Fundacji Polsat. Dnia 3 czerwca na pikniku z okazji Dnia Dziecka zostały rozdane nagrody dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie. Prace były tak piękne, iż postanowiliśmy nagrodzić wszystkich. Za nagrody dziękujemy Pani Izabeli Sarzyńskiej i firmie Plus, a naszym dzieciakom dziękujemy za serce okazane potrzebującym. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu za rok.
Organizator Agata Sokołowska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (5 votes cast)Konkurs Rachmistrz Matematyczny

Dnia 3 czerwca na pikniku z okazji Dnia Dziecka został rozstrzygnięty konkurs na najlepszego matematyka wśród uczniów klas 4 i 5. Rywalizacja była zacięta.
Tytuł Rachmistrza matematyki zdobyli: Aleksandra Gołębiewska z klasy 4c oraz Nikodem Momot z klasy 5d.
Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu za rok.
Organizatorzy Agata Sokołowska i Renata Jasińska.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (4 votes cast)Innowacja matematyczna – Kreatywna Matematyka

Królowa nauk niestety nie jest lubiana przez uczniów, a szkoda bo rozwija kreatywne myślenie, uczy logiki, wyposaża w przydatne w życiu umiejętności. Nauczyciele, którzy badają, ankietują poziom zainteresowania uczniów matematyką, czy też poziom chęci uczenia się tego przedmiotu z reguły z przerażeniem patrzą na wyniki ankiet. Stąd pomysł na przełamywanie uczniowskiej awersji do matematyki z wykorzystaniem innowacji autorskiej o nazwie KREATYWNA MATEMATYKA. Kreatywna matematyka to połączenie matematyki z plastyką, połączenie matematyki z życiem codziennym, zastosowanie matematyki na co dzień. W drugim semestrze roku szkolnego 2018/2019 w Innowacji Matematycznej brało udział 19 uczniów z klas 4 i 5 z naszej szkoły. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.Z ankiety ewaluacyjnej okazało się iż 100% uczestników tegorocznej innowacji chce brać udział w Kreatywnej Matematyce w przyszłym roku, co mnie ogromnie cieszy i zachęca do dalszej pracy
Uczniowie z bardzo dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, wykonywali prace plastyczne w 3D, poznawali inną stronę matematyki. Ich prace wzbudzały zachwyt i zainteresowanie wielu osób. Wszystkim uczestnikom zajęć bardzo dziękuję i zapraszam do współpracy w kolejnym roku szkolnym.
Autor projektu Kreatywna matematyka Agata Sokołowska

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.7/10 (7 votes cast)Strona 1 z 11