Święto matematyki w naszej szkole

Dnia 10 maja 2019 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Halinowie odbył się XVII Gminny Konkurs „Korneliada matematyczna”.
Pani Ewa Kupiec – wicedyrektor szkoły – przywitała zaproszonych uczniów ze szkół w Okuniewie, Cisiu, Chobocie, Brzezinach, a także z Halinowa. W matematycznych zmaganiach brało udział 52 uczestników obdarzonych zdolnościami matematycznymi: logiczne myślenie, szybkie liczenie oraz rozwiązywanie złożonych zadań tekstowych. Czas oczekiwania na wyniki uprzyjemniały uczniom gry planszowe i układanki, które przygotowały organizatorki konkursu. Medale i nagrody rzeczowe wręczał finalistom Sekretarz Halinowa Robert Grubek. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe medale i drobne upominki w postaci gry, słodyczy, długopisu oraz mapy i folderu o naszej gminie. Fundatorem nagród dla najlepszych młodych matematyków był Urząd Miejski w Halinowie. Sponsorami pozostałych upominków byli: Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Halinowie, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Halinowie, Barbara i Stanisław Bakiera, Dawid Wojda, Katarzyna Goździewska oraz Gminne Centrum Kultury w Halinowie. Owoce i pączki dla uczniów ufundowali Urszula i Adam Rudniccy. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych oraz wszyscy uczestnicy konkursu zostali uhonorowani wspólną fotografią.
W imieniu własnym oraz wszystkich uczniów dziękujemy sponsorom za hojność, pomoc i wsparcie w przygotowaniu tak ważnej i wspaniałej matematycznej imprezy, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń szkolnych.
Anna Ludwiniak i Jadwiga Siwek

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.4/10 (10 votes cast)Strona 1 z 11