Spełnijmy marzenia Oli

„W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca”
Ola Białobrzeska jest mieszkanką Długiej Kościelnej. Od urodzenia choruje na porażenie mózgowe. Ma padaczkę, porusza się na wózku inwalidzkim. Wymaga rehabilitacji i stałych wizyt u specjalistów. W chwili obecnej potrzebuje wsparcia na rehabilitację oraz sprzęt rehabilitacyjny, aby zatrzymać postępującą skoliozę oraz przykurcze kończyn.

Drodzy Korkowicze! W tym roku szkolnym zbieramy nakrętki dla Oli. Udowodnijmy po raz kolejny, że damy radę. Pomóżmy Jej! „Skoro można pomyśleć, ze może być lepiej, to znaczy, że już jest lepiej”. W GÓRĘ SERCA!
Organizatorzy Szkolnego Klubu Wolontariatu „NAKRĘTKA” Justyna Mirosz, Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.6/10 (13 votes cast)Warsztaty edukacyjne „Barwy nieobojętne”

1 marca br. uczniowie klasy 4a i 4d wzięli udział w interaktywnych warsztatach edukacyjnych na temat naszych symboli narodowych „Barwy nieobojętne” organizowanych przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Pani Edukator przygotowała dla uczniów ogromną walizkę pełną „skarbów”, więc czwartoklasiści nie mieli okazji się nudzić. Z wielkim zaangażowaniem wykonywali powierzone im zadania oraz z uwagą słuchali opowieści o jakże ważnej dla nas Polaków roli hymnu narodowego, biało – czerwonej flagi i godła. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób nasze symbole narodowe inspirowały artystów, układając puzzle z reprodukcjami obrazów ilustrujących trudne dzieje naszej ojczyzny. Doskonale poradzili sobie z odczytaniem ich przesłania, co świadczy o dobrej intuicji a także znajomości trudnej historii Polski. Tematyka zajęć warsztatowych wpisała się zakres zagadnień omawianych przez czwartoklasistów na lekcjach: historii, języka polskiego oraz muzyki, toteż lekcja z Panią Edukator była ciekawą formą dopełnienia wiadomości zdobytych na zajęciach szkolnych.
Wioletta Augustyniak

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (6 votes cast)Strona 1 z 11