Konkurs Multimedia

Serdecznie zapraszamy do udziału w VII edycji konkursu MULTIMEDIA organizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cisiu pod patronatem Burmistrza Halinowa. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z terenu Gminy Halinów.
Głównym celem konkursu jest budzenie i rozwijanie zainteresowań polonistycznych, historycznych, matematycznych, przyrodniczych i informatycznych. Organizatorzy: Nauczyciele ZSP w Cisiu
Regulamin konkursu —>>>

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.1/10 (7 votes cast)Zdecydowane zwycięstwo w Turnieju Halowej Piłki Nożnej!!!

W dniu 26.02.2019r. odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSP w Halinowie, w którym wzięło udział pięć szkół. Pewne zwycięstwo w tym turnieju odniosła drużyna naszej szkoły wygrywając wszystkie spotkania. Pozwoliliśmy przeciwnikom na strzelenie jedynie dwóch bramek, sami zdobywając dwadzieścia goli w czterech meczach. Najlepszym strzelcem turnieju został Łukasz Zięcina, który zdobył osiem goli. W czasie przerw między meczami naszą drużynę zagrzewał do walki zespół taneczny, którego opiekunem jest p. Magdalena Lesiak. ZSP w Halinowie reprezentowali: Łukasz Zięcina, Michał Galemba, Michał Filipowski, Bartosz Zbroiński, Bartosz Matusik, Dominik Komorek i Mateusz Krzysztoszek. W zespole tanecznym wystąpiły: Oliwia Pasik, Alicja Antosz, Maja Gadomska, Aleksandra Tyczyńska, Zuzanna Murakowska, Alicja Sawicka, Luiza Sosińska, Nina Gomoła, Oliwia Lewandowska i Gabriela Domańska.


Klasyfikacja końcowa turnieju:
Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.7/10 (10 votes cast)Dzieci z grupy 0e poznają pracę paleontologa

Dzieci z grupy 0E realizując temat pt. „W dawnych czasach”, postanowiły bliżej przyjrzeć się pracy paleontologów. Dzieci bardzo zaciekawił ten zawód i zachęcił je do podjęcia próby odszukania szczątków dinozaurów. Wykorzystując szkła powiększające, pędzle oraz specjalnie przygotowane wykopaliska ochoczo zabrały się do pracy. Dzięki tej lekcji dzieci, jak zawodowi paleontolodzy ćwiczyły koncentracje, precyzję oraz cierpliwość. Efekty pracy przyniosły ogromne zdziwienie i radość.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.8/10 (4 votes cast)Nigdy nas dość nie mają, za to je ludzie kochają

Dnia 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. „Kociarze” z grupy Animals Halinów nie zapomnieli o tym święcie. Dnia 18 lutego 2019r. fani zebrali się na dużej przerwie, aby podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka. Naszym głównym celem było przypomnienie wszystkim ważnego zadania do jakiego człowiek powinien się poczuwać tj. niesienie pomocy bezdomnym oraz żyjącym na wolności zwierzętom. Wolontariusze przynieśli plakaty, kolaże, ciekawostki. Hania i Wiktoria napisały śliczne wiersze, które zamieściliśmy w galerii zdjęć. Gratulujemy! Oceńcie sami…

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (29 votes cast)Żeby mieć pokój w sobie…

Żeby mieć pokój w sobie, trzeba sobie pomagać, a zawsze możemy, bo nie ma na to limitu, bo potrzeby ludzi biednych i głodujących wciąż są aktualne. Wystarczy chcieć. Nam się wciąż chce. Mamy duże pokłady siły, mamy pomysły i chęci, aby działać i zachęcać do działania.
Pewnego dnia zadzwoniła do nas siostra Barbara z redakcji Małego Rycerzyka Niepokalanej z pytaniem, czy chcemy opowiedzieć czytelnikom o naszych sukcesach w rozdawaniu darów i uśmiechu? Zgodziliśmy się, bo przecież w grupie jest siła. Im więcej ludzi będzie zmieniać świat na lepszy, tym większa szansa, że na świecie będzie więcej miłości. A przecież o to chodzi. Nasze motto życia brzmi – Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię. Nie zawsze jest to proste, ale możliwe. Zachęcamy Was do naszych wspólnych działań. Możesz dołączyć do nas. Pobierz wniosek ze strony szkoły, który znajdziesz w zakładce – PRZYJACIELE MISJI i wypełniony przynieś do p. Małgosi Cudny. Zachęcamy Was do czytania wspaniałego katolickiego miesięcznika dla dzieci założonego przez św. Maksymiliana Maria Kolbe. Kolejny nasz artykuł jest zamieszczony w Małym Rycerzyku Niepokalanej; Nr 12(297) Grudzień 2018 – niech wszyscy czytelnicy w Polsce i poza jej granicami dowiedzą się jak wielkie mamy serca.
Organizator Szkolnego Klubu Wolontariatu „Przyjaciele Misji”
Małgorzata Cudny, klasy IV-VII

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.4/10 (18 votes cast)Strona 1 z 11