Konkurs Pięknego Czytania

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem”
Zapraszamy uczniów klas trzecich do szkolnego konkursu „Pięknego Czytania”.
Przeczytaj regulamin konkursu —>>>

Rating: 8.8/10 (11 votes cast)

Mój Przyjaciel Zwierzak

Celem podstawowym SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU – „ANIMALS HALINÓW” jest zaszczepianie w dzieciach wrażliwości na los istot żywych, współczucia dla cierpienia bliźnich i zwierząt, poszanowania dla prawa i wszelkiego życia, samarytanizmu czyli gotowości niesienia pomocy i poświęcania się dla dobra innych. W myśl naszych postanowień klubowicze postanowili podzielić się ciekawostkami na temat zwierzaków. Na sztalugach pojawiły się kolorowe karty wypełnione zdjęciami lub rysunkami swoich pupilów opatrzone zabawnymi i wzruszającymi do łez historiami z ich życia. Wystawa miała na celu propagowanie idei „zwierzę nie jest rzeczą” oraz przypomnienie wszystkim, że opieka nad zwierzęciem musi zawsze łączyć się z odpowiedzialnością. Znany psychiatra Sigmund Freud powiedział, że tak bardzo kochamy zwierzęta, ponieważ ich miłość jest bezwarunkowa. To prawda…
Organizator i opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu „ANIMALS HALINÓW”
Małgorzata Cudny oraz klasy IV-VIII

Wiecej »

Rating: 9.6/10 (62 votes cast)

Ratuj z nami konie

„…nie zatrzymuj koni… pozwól schwytać słońce
w pajęczyny grzywy niech biegną do końca,
tak jak człek szczęśliwy, który widział niebo i teraz go szuka….”

Nazywam się Tess Witoszkova, od 4 lat jestem związana z tym Maluchem, czyli Skierką. Ten mały, gniady Szatan jest dla mnie całym moim światem. Marzenie stało się rzeczywistością i udało mi się ją wykupić. Dałam jej spokój, pełny brzuszek i dużo miłości. Niestety wczoraj runął cały nasz świat. Skierka doznała bardzo poważnego złamania tylnej nogi. Uszkodzenie jest na tyle duże, ze nie obyło się bez operacji, która jak każdy wie, jest bardzo kosztowna. Życie i zdrowie tego konia jest dla mnie wszystkim i chce zapewnić jej to, żeby w spokoju mogła dochodzić do siebie. Czeka nas około miesiąc w klinice, mnóstwo badań, lekarstw. (…) Dlatego tu prośba do Was, ludzi z dobrym sercem. Dla nas liczy się każda złotówka, pomóżcie mi walczyć o zdrowie mojego konia w tak trudnej sytuacji.

Wiecej »

Rating: 9.8/10 (52 votes cast)