Wyniki konkursu „Próby Artystyczne 2018 – 2019”

Tegoroczny Konkurs „Próby Artystyczne” skierowany był do uczniów klas IV – VIII SP i odbywał się pod hasłem MIŁOŚĆ. Zadaniem konkursowym było napisanie utworu lirycznego lub epickiego na temat miłości. Z pośród dostarczonych prac jury postanowiło przyznać nagrody. W kategorii wiekowej 7 – 8 klasa: I Miejsce – Kamila Perkowska kl 7A, II Miejsce – Maja Woźniak kl 8D. W kategorii wiekowej 4 – 6 klasa: I Miejsce – Aleksandra Pietrak kl 5B, II Miejsce – Julia Jankowska kl 5B, III Miejsce – Julia Michalska kl 5B. Wyróżnienia: Natalia Wrana kl 5A, Wiktoria Rosa kl 5F. Dyplomy wraz z nagrodami zostały rozdane 4 marca podczas apelu. Zwycięzcom gorąco gratulujemy. Maria Lipiec i Wioletta Augustyniak
Oto niektóre z nagrodzonych prac:
Aleksandra Pietrak – Miłość.
Aleksandra Pietrak – Co to jest miłość?
Kamila Perkowska – Pan Poważny.
Julia Jankowska – Wyznanie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.1/10 (15 votes cast)Akcja Góra Grosza zakończona

Za nami kolejna edycja akcji charytatywnej Góra Grosza, którą przeprowadził Samorząd Uczniowski. W tym roku udało nam się zebrać 1283,07zł! Pierwsze trzy klasy, które uzbierały najwięcej groszy otrzymają nagrody od Samorządu Uczniowskiego. Serdecznie dziękujemy uczniom i wychowawcom klas za udział w akcji.
Zobacz szczegółowe wyniki akcji ->>>

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.1/10 (16 votes cast)Tydzień pełen sportowych emocji i sukcesów!

Za nami niezwykle intensywny tydzień w wykonaniu naszych sportowych reprezentacji. We wtorek (19.02.19) nasza reprezentacja dziewcząt w unihokeju (kategoria młodzież – klasy 7,8 i 3 gimnazjum) wzięła udział w eliminacjach Mistrzostw Powiatu, które odbyły się w SP4 w Mińsku Mazowieckim. Dziewczęta spisały się znakomicie – zajęły pierwsze miejsce w grupie mając na koncie dwie wygrane i jeden remis (z mistrzyniami powiatu z ubiegłego roku). Skład naszej reprezentacji: Sylwia Tomaszewska, Aleksandra Tyczyńska, Martyna Zbroińska (8b); Anna Żejmo, Marysia Zimna (8c); Tatiana Obal 7c; Sandra Kosiec, Justyna Popowska (3e gimnazjum)
W środę (20.02.19) nasza szkoła była gospodarzem eliminacji Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt (kategoria młodzież – klasy 7,8 i 3 gimnazjum). Dziewczęta pokazały kawał dobrej siatkówki, co przełożyło się na zwycięstwa we wszystkich czterech meczach bez straty seta (awans do dalszych gier z pierwszego miejsca). Skład naszej reprezentacji (SP+GIM): Sylwia Tomaszewska, Marcela Terlecka (8b); Julia Rek, Ewelina Pieńkowska, Weronika Sado (7a); Magda Dobosiewicz (7b); Gimnazjum: Natalia Niewiarowicz (3a); Amelia Laskowska, Natalia Połog, Klaudia Strzelecka (3d); Kinga Adamska, Sandra Kosiec, Justyna Popowska (3e)
W czwartek (21.02.19) nasze dwie drużyny dziewcząt uczestniczyły w Turnieju Unihokeja Szkół Podstawowych zorganizowanych przez KS Zakręt. SP Halinów 1 w składzie: Patrycja Mroczek (6a); Wera Kijewska, Oliwia Jakubowicz (6d); Sylwia Jakubowicz (5g) pewnie wygrały wszystkie mecze, dzięki czemu zajęły pierwsze miejsce w całym turnieju!

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (15 votes cast)Apostolstwo uśmiechu

„Uśmiech otwiera drzwi ludzkiego serca”
Święta Urszula Ledóchowska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, USJK, zwanych też urszulankami szarymi mawiała: „Wierz mi: twarz, na której stale bawi uśmiech jasny, serdeczny – wywiera cichy, zbawienny wpływ na otaczających. Uśmiech na twarzy wywołuje uśmiech na innych twarzach, a z uśmiechem wstępuje do duszy trochę radości, ciepła, trochę ufności. Uśmiech rozprasza chmury nagromadzone w duszy”. Postanowiliśmy więc z uśmiechem zgromadzić wiele ciekawych darów dla biednych dzieci, które dawno uśmiech straciły. Naszą wielką paczkę zapełniliśmy wszystkim co mogło by ucieszyć naszych rówieśników. Znalazły się w niej: ubrania sportowe, książki, gry planszowe, piłki, skakanki, pompki, pluszaki, plecaki i przybory szkolne, oraz bandaże i plastry opatrunkowe. Postanowiliśmy wszystko zawieźć do sióstr Urszulanek na ul. Wiślaną w Warszawie. Urszulanka SJK – siostra Teresa Wójcik – bardzo serdecznie nas przyjęła i dziękowała za szczodre serce uczniów z Halinowa i ich rodziców. Dowiedzieliśmy się, że siostry mają wiele placówek. Najważniejszy dom znajduje się w Pniewach. Mają również wiele placówek misyjnych za granicą w 14 krajach świata i każda pomoc jest potrzebna. Misjonarki służą ubogim m.in. na Filipinach, w Boliwii, na Białorusi, w Rosji, ale najwięcej swoich placówek mają w Afryce.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.9/10 (45 votes cast)Prace uczniów – dama w kapeluszu

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.7/10 (13 votes cast)Prace uczniów – papier i martwa natura

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.9/10 (8 votes cast)Strona 1 z 41234