Wieczór poezji patriotycznej

100 lat Niepodległej to doskonała okazja na międzypokoleniowy
Wieczór Poezji Patriotycznej i Pieśni Legionowych i Żołnierskich.
Zapraszamy uczniów i rodziców
16 listopada 2018 roku na godzinę 18.00
do auli w budynku gimnazjum. Wstęp wolny.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (10 votes cast)Gminny Konkurs Historyczny

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Halinowie 7 listopada 2018 r. odbył się finał Gminnego Konkursu Historycznego pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Halinowa. Zespoły uczniowskie ze szkół, które wzięły udział w konkursie, pisały test składający się z 25 zadań, a następnie odpowiadały na pytania wyświetlane na ekranie. Tematyka dotyczyła sprawy polskiej w I wojnie światowej, odzyskania niepodległości, kształtowania się granic, terytorium i odbudowy państwa polskiego do lat dwudziestych XX wieku. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością dat, pojęć, wydarzeń i postaci z tego okresu historii naszego kraju. Po dwóch rundach zmagań konkurs zakończył się następującym wynikiem:
I miejsce: zespół uczniów: Laura Korczyk, Wiktor Podrucki, Bartłomiej Litwińczuk z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Halinowie, opiekun – P. Norbert Skurski. II miejsce: zespół uczniów: Oskar Majer, Jan Bułak, Maciej Ładno z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Cisiu, opiekun – P. Ireneusz Krysiuk. III miejsce:zespół uczniów: Filip Woźnica, Anna Nowak, Marta Domańska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzezinach, opiekun – P. Wioletta Śledziewska
Organizatorzy: Beata Grynfelder, Norbert Skurski

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.1/10 (7 votes cast)Spotkanie z żołnierzami w 0 C i 0 D

Święto Niepodległości było okazją do zorganizowania spotkania z żołnierzami. Żołnierze z 1 Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki opowiadali dzieciom o swojej służbie. Dzieci zadawały wiele pytań i z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa i co żołnierz robi na poligonie. Miały też okazję przymierzyć żołnierskie nakrycia głowy oraz maski przeciwgazowe i potrzymać w ręku karabin. Bardzo dziękujemy żołnierzom za ciekawe spotkanie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.4/10 (11 votes cast)Zerówki świętują 100 lat Niepodległej

Dzień Niepodległości 11 listopada to najważniejsze polskie święto narodowe, upamiętniające rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu nawet najmłodsze pokolenie. Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla przedszkolaków. Ten dzień został uroczyście uhonorowany poprzez występy dzieci z grupy 0E. Dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczno. Odśpiewały hymn Polski oraz pieśni patriotyczne. W ustach młodego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane i wymowne: „Kto ty jesteś? Polak mały”. Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami, a także gestami wzruszenia.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.4/10 (7 votes cast)Pokaz mody patriotycznej w 0D

W grupie 0D odbył się pokaz mody patriotycznej. Rodziców poproszono o przygotowanie dla dzieci strojów w barwach narodowych Polski. Zadanie zostało potraktowane bardzo poważnie – wszystkie dzieci wyglądały wspaniale. Dzieci demonstrowały swoje kostiumy jak na prawdziwym pokazie i pozowały do zdjęć.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (8 votes cast)Wycieczka 0 „C” i 0 „D” szlakiem historii

5.11.2018 dzieci z oddziałów 0 C i 0 D wybrały się na pieszą wycieczkę pod Pomnik Powstańców w Długiej Kościelnej. Pomnik został wzniesiony w 1960 r. ku czci powstańców z 1863 r. z oddziału Józefa Jankowskiego, który walczył z Rosjanami pod Michałowem (28 maja 1863 r.) i Okuniewem (30 września 1863 r.). Dzieci zapaliły znicze i oddały hołd poległym powstańcom.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.4/10 (5 votes cast)Strona 1 z 212