Pierwsze w Polsce m-legitymacje

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w ZSP w Halinowie jako pierwsza w Polsce może wydawać uczniom m-legitymacje. W czwartek 29 listopada 2018 roku odbyła się w naszej szkole konferencja prasowa Ministra Cyfryzacji Marka Zagórskiego, podczas której w obecności Burmistrz Halinowa Adama Ciszkowskiego zostało podpisane pierwsze w Polsce porozumienie pomiędzy szkołą reprezentowaną przez Dyrektor Lidię Kołakowską, a Ministerstwem Cyfryzacji reprezentowanym przez Ministra Marka Zagórskiego. Na uroczystości obecni byli: Przewodniczący Rady Miejskie Marcin Pietrusiński, Sekretarz Gminy i Radny Powiatu Mińskiego Robert Grubek, Radna Anna Ludwiniak, Kierownik referatu oświaty i polityki społecznej Katarzyna Targońska, dyrektorzy szkół z terenu naszej gminy, Dyrektor GCK Dariusz Kowalczyk, a także uczniowie naszej szkoły i przedstawiciele mediów.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.9/10 (15 votes cast)„Żywa” lekcja historii w Muzeum Powstania Warszawskiego

Dnia 7 listopada 2018 r. uczniowie z klasy VIIa i VIId wraz z opiekunami: p. M. Chróścik, p. M. Rudnik i p. E. Cybula wybrali się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Przed muzeum siódmoklasiści zatrzymali się przed tablicą upamiętniającą powstańców warszawskich i oglądali zdjęcia z tamtego okresu. Po wejściu do środka muzeum uczniowie spotkali Panią Zofię Czekulską ps. „Sosenka”, która działała w konspiracji. Po krótkiej rozmowie wszyscy obejrzeli wystawę pt. „Przed Powstaniem”, a następnie udali się do Drukarni, gdzie spotkali Pana Henryka Wasilewskiego, który opowiedział jak wyglądała praca w tym miejscu w czasie wojny. Później uczniowie oglądali ekspozycję ukazującą walkę i codzienne życie podczas powstania, zatrzymali się również przy wystawie poświęconej upadkowi powstania i wydarzeniom, które rozgrywały się bezpośrednio po powstaniu. Nasi uczniowie zobaczyli również replikę samolotu Liberator B-24J w skali 1:1 oraz replikę kanału. Niezwykła lekcja muzealna pomogła siódmoklasistom lepiej zrozumieć historię sprzed 70 lat. Za pomocą nowoczesnych środków przekazu uczniowie uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z pamiątkami historii. Opracowała: Małgorzata Łukasiak, uczennica z klasy 7d

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.3/10 (7 votes cast)Warsztat edukacyjny dla rodziców

Rada Rodziców SP w Halinowie serdecznie zaprasza na warsztat edukacyjny „Lekcja o lekcji z Prawami Dziecka w roli głównej”. W trakcie spotkania będziemy mieli okazję porozmawiać o tym:
• Co wiemy, a czego nie wiemy?
• Co w tym obszarze jest najważniejsze dla rodziców, nauczycieli i dzieci oraz dlaczego?
• Kto, kiedy, jak, powinien respektować prawa.

Warsztat poprowadzi Ewa Morzyszek – Banaszczyk, nauczyciel, edukator, dyrektor SP nr 137 w Łodzi, w ramach Akademii Wymiany Doświadczeń Kreatywnych Nauczycieli „Budzącej się Szkoły”.
Spotkanie odbędzie się 5 grudnia br., w godz. 17.00 – 19.00, w SP w Halinowie. Zajęcia są bezpłatne.
Osoby chętne do wzięcia udziału w warsztatach prosimy o przesłanie maila do Izy Sarzyńskiej z Rady Rodziców: isarzynska75@gmail.com lub przez e-dziennik. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Na Wasze maile czekamy do 2 grudnia. Osoby, które wezmą udział w zajęciach otrzymają potwierdzenie uczestnictwa w warsztatach do 3 grudnia br.

Pozdrawiamy,
Rada Rodziców

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.4/10 (12 votes cast)Wolontariusze naszej szkoły uczestnikami wigilijnego kolędowania z Fundacją Polsat

Część z Wolontariuszy z kl. 5g, która aktywnie wspiera podopiecznych Fundacji Polsat, wzięła udział w nagraniu wigilijnego koncertu kolęd z Fundacją Polsat, Golec Orkiestra i Katarzyną Cerekwicką. Program będzie można obejrzeć w Wigilię na antenie Polsatu. Wszystkim Wolontariuszom serdecznie dziękujemy za otwarte serca i pomoc okazywaną chorym dzieciom. Wiemy, że to nie koniec Waszej dzielnej pracy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (13 votes cast)I D odwiedza szkolną bibliotekę

20 listopada uczniowie klasy I D z wychowawcą odwiedzili bibliotekę szkolną. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, omówienie zasad korzystania z księgozbioru. Pani Sylwia Mróz opowiedziała dzieciom o pracy bibliotekarza, czym różni się biblioteka od księgarni oraz o tym, jak należy zachowywać się w bibliotece.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.1/10 (10 votes cast)Coroczny konkurs Rady Rodziców na ozdobę choinkową

Organizatorem konkursu jest Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w ZSP w Halinowie. Dochód ze sprzedaży ozdób podczas bożonarodzeniowego jarmarku jest wsparciem dla działań Rady Rodziców. Zachęcamy do udziału. Przewidziane są nagrody. Regulamin konkursu —>>>

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (6 votes cast)Strona 1 z 6123456