Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki

Miło nam poinformować, że Zespół Szkolno-Przedszkolny w Halinowie otrzymał Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki za udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-pomocowej „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę” organizowanej przez Stowarzyszenie UNICEF Polska. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcji.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (9 votes cast)3A z wizytą w RADIU ESKA i drukarni SUPER EXPRESSU

W połowie października, w ramach realizacji założeń nowego rozporządzenia MEN dotyczącego preorientacji zawodowej w klasach I–III, uczniowie klasy 3a uczestniczyli w wycieczce do siedziby Radia Eska, należącego do Grupy ZPR Media.
Początkowo trzecioklasiści zwiedzili drukarnię, w której spośród osiemdziesięciu tytułów drukowana jest gazeta Super Express. Zapoznali się z zasadami działania urządzeń oraz pracą drukarza. Następnie, udawszy się do budynku radia, mieli możliwość poznania wszystkich tajników działania stacji radiowej, w czym pomógł im dziennikarz muzyczny Eski pan Michał Hanczak. Uczniowie dowiedzieli się, że Radio Eska nazywane początkowo Radiem S istnieje od 12 lutego 1991 roku. Eska wywodzi się bezpośrednio z tajnego Radia „Solidarność”, nadającego nielegalnie w PRL w latach 80. XX wieku. Stacja jest dostępna w 40 miastach Polski. Trzecioklasiści zobaczyli, jak pracują dziennikarze bezpośrednio na antenie i w newsroomie. Po długim zwiedzaniu wszyscy byli zmęczeni, ale zachwyceni i bogaci w nowe doświadczenia, otrzymali również pamiątkowe gadżety. Specjalne podziękowanie pragniemy skierować do Pani Alicji Buśki – mamy Stasia – za zorganizowanie nam wspaniałej i niesamowicie edukującej wycieczki. Wychowawca Katarzyna Świerczyńska

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.3/10 (12 votes cast)Apel Papieski w klasach I – III

18 października w klasach I–III odbył się apel z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. W tym dniu wielu uczniów przybyło do szkoły w stroju galowym z żółtym elementem. Z przedstawionej prezentacji dzieci poznały najważniejsze informacje z życia wielkiego Polaka dotyczące jego dzieciństwa, lat młodzieńczych, życia kapłańskiego oraz pamiętnej daty wyboru na papieża. Uczniowie dowiedzieli się również, że Jan Paweł II bardzo kochał swoją Ojczyznę, troszczył się o nią, co przejawiało się często w jego nauczaniu. W czasie apelu laureatki etapu szkolnego Konkursu Poezji Religijnej, który organizowany jest dla uczczenia pontyfikatu Jana Pawła II, pięknie recytowały swoje wiersze. Oczywiście w czasie spotkania nie zabrakło też słynnej Barki, którą najmłodsi uczniowie zaśpiewali z wielkim zapałem i entuzjazmem. W związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości apel zakończyliśmy wspólną modlitwą za Ojczyznę. Wyniki Konkursu Recytatorskiego —>>>
Katecheci – ksiądz Przemysław Połomski i Ewa Szulim

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (9 votes cast)Jesienna wycieczka klasy III b i III c

W słoneczny, październikowy dzień klasa III b i III c wybrały się na wycieczkę do Łazienek Królewskich w Warszawie. Celem tej wyprawy było podziwianie piękna złotej polskiej jesieni, a także architektury jednego z najciekawszych parków w Polsce związanego ściśle z historią naszego kraju. Spacerując alejkami oglądaliśmy drzewa i krzewy w jesiennej szacie. Widzieliśmy pawie, wiewiórki i wiele gatunków ptaków. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Drugim punktem naszej wycieczki była wizyta w Teatrze Syrena w Warszawie. Tam z ogromnym zainteresowaniem oglądaliśmy spektakl teatralny pt.: „Królowa Śniegu”. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Halinowa.
Wychowawcy klas: Elżbieta Jerzak, Beata Fruba. Zdjęcia: Joanna Horbik

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.5/10 (6 votes cast)Strona 1 z 11