Uczniowie klasy 2 a i 2 d zwiedzają Kazimierz Dolny

Dnia 7 czerwca 2018 roku klasa 2 a i 2 d wybrały się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Podczas zwiedzania tego urokliwego miasteczka dzieci mogły podziwiać rynek wraz ze wszystkimi jego ciekawymi zakątkami, ruiny zamku z piękną panoramą Wisły. Wiele emocji przysporzył rejs statkiem po Wiśle oraz przejażdżka eko-busikami, podczas której uczniowie wysłuchali najważniejszych wiadomości o Kazimierzu docierając w ten sposób do Wąwozu Korzeniowego. Tam zaczęła się prawdziwa zabawa – każdy chciał choć trochę doskoczyć do konarów ogromnych drzew, które znajdowały się wysoko nad głową. Podczas wycieczki nie zabrakło czasu na posiłek w formie obiadu, pyszne lody, czy długo wyczekiwany zakup pamiątek. Wszyscy zadowoleni, ale nieco zmęczeni wróciliśmy wieczorem do Halinowa. Mamy nadzieję, że wycieczka do pięknego Kazimierza pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów.
Wychowawczynie Katarzyna Świerczyńska i Agnieszka Podbielska

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.1/10 (8 votes cast)Mamy laureatów Gminnego Konkursu Plastycznego „W krainie baśni H. CH. Andersena”

Miło nam poinformować, że wśród laureatów Gminnego Konkursu Plastycznego „W krainie baśni H. CH. Andersena”, organizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cisiu znaleźli się uczniowie naszej szkoły: I miejsce zajął Marcin Sadowski z klasy II b, wyróżnienia otrzymali:
Oliwia Kiczuk z klasy II b i Szymon Zieliński z klasy II a. Wręczenie nagród odbyło się w ZSP w Cisiu pod koniec maja, pamiątkowe dyplomy dla pozostałych uczniów, którzy wzięli udział w konkursie, zostaną wręczone na apelu przed zakończeniem roku szkolnego. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.3/10 (7 votes cast)Dom Samotnej Matki

Postanowiliśmy wyruszyć w drogę na spotkanie z oczekującymi pomocy, by przynieść słowo pociechy. Tym razem wyruszyliśmy na spotkanie samotnym mamom z Domu Samotnej Matki w Zielonce. Nasze działania przyniosły wielkie owoce. Uśmiech i radość. Pragnę podziękować wszystkim uczniom oraz rodzicom za ogromne zaangażowanie się w naszą wspólną akcję. Wasze dary, laurki i ciepłe słowa wielokrotnie mnie wzruszały. Dziękuję wszystkim uczniom za upieczone ciasta, ciasteczka, babeczki oraz ich sprzedaż podczas przerw szkolnych. Zgodnie z naszymi założeniami za zgromadzone pieniążki zostały kupione skrzynki, sadzonki kwiatów, ziemia, konewki i narzędzia ogrodnicze, które wraz z Waszymi niespodziankami zostały zawiezione do Zielonki. Z całego serca dziękuję Pani Krysi, właścicielce kwiaciarni Magnolia za ofiarowanie na ten cel palety kwiatów. Największym wolontariuszem w tej akcji była Klaudia Kaługa z klasy VIIa. Dziękujemy Ci Klaudio za trud i wielkie zaangażowanie!!
Szkolny Klub Wolontariatu „Przyjaciele Misji” i Małgorzata Cudny

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.6/10 (21 votes cast)Warsztaty kulinarne w 0 D

13 czerwca grupa 0 D wybrała się z wychowawczynią i mamą Dominika do lokalnej pizzerii. Każde dziecko komponowało własny smak pizzy, wedle swoich upodobań i smaków. Własnoręcznie przygotowane placuszki smakowały wybornie i szybko znikały z talerzy zerówkowiczów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.7/10 (7 votes cast)Sportowa pasja

8 czerwca 2018r. dzięki uprzejmości taty Szymona, pana Leszka Gelo, odwiedził nas młody piłkarz z klubu Górnik – Zabrze, pan Daniel Smuga. Po krótkiej pogadance w sali, udaliśmy się z nim na halę sportową na niesamowitą lekcję wf-u.
Panie Danielu, bardzo dziękujemy za poświęcony czas. Długo nie zapomnimy tej lekcji.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.2/10 (5 votes cast)Dobry Start

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start”
to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.
Wnioski o świadczenie z programu można składać online już od 1 lipca br. Nabór wniosków w formie papierowej rozpocznie się miesiąc później – 1 sierpnia br. Ostateczny termin mija 30 listopada br.
Szczegóły w ulotce informacyjnej —>>>

Wiadomość dostępna w zakładce Informacje dla rodziców

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (8 votes cast)Strona 1 z 11