Pani Joanno dziękujemy za Iskierkę!

24 maja odbyło się uroczyste zakończenie Programu Iskierka promującego wśród dzieci z oddziałów zerowych wiedzę w zakresie bezpieczeństwa oraz profilaktyki przeciwpożarowej. Spotkanie było okazją do podsumowań, podziękowań dla sponsorów i wspierających Program. Głównym punktem imprezy był występ dzieci, które poza umiejętnościami wokalnymi dały próbkę zdobytej wiedzy płynnie recytując numery alarmowe. Zarówno uroczystość, jak i przede wszystkim Program Iskierka są ogromną zasługą Pani Joanny Szczepańskiej – wychowawcy oddziału zerowego. Jej ciekawy pomysł, determinacja w działaniu i chęć podzielenia się wiedzą czynnego strażaka i ratownika zapewniły naszym dzieciom warunki do rozwoju zainteresowań i zwiększenia bezpieczeństwa (m.in. poprzez poznanie numerów alarmowych oraz zasad pierwszej pomocy przedmedycznej przećwiczonych na Misiu Florianie)
Pragniemy jako rodzice dzieci, które objęte zostały Programem Iskierka serdecznie podziękować Pani Joannie za cały trud realizacji projektu oraz życzyć wiele satysfakcji z realizacji kolejnych ciekawych inicjatyw!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.9/10 (11 votes cast)Na malowniczym Roztoczu – wycieczka klas siódmych

W dniach 22 – 24 maja 2018 r. odbyła się trzydniowa wycieczka na Roztocze, w której uczestniczyli uczniowie klas siódmych. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie „perły renesansu” – Zamościa. Najpierw uczniowie udali się do zamojskiej twierdzy, gdzie po pokazie multimedialnym dotyczącym historii miasta, obejrzeli w Arsenale ekspozycję broni palnej używanej od XVI do I połowy XIX w. Następnie siódmoklasiści zobaczyli Stare Miasto wpisane na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, podziwiając na Rynku Wielkim barokowy ratusz ze schodami wachlarzowymi z XVIII w. i siedemnastowieczne kamienice ormiańskie z attykami, a także fragmenty umocnień obronnych wraz z pochodzącymi z okresu zaboru rosyjskiego nadszańcami. Kolejny dzień młodzież spędziła w Krasnobrodzie – popularnym ośrodku turystyczno-wypoczynkowym i uzdrowiskowym na Roztoczu Środkowym. Największą atrakcją tego dnia był pobyt w parku linowym przy zalewie nad rzeką Wieprz. Po przeszkoleniu z zasad bezpieczeństwa, pod czujnym okiem doświadczonej kadry instruktorów, uczniowie zmierzyli się z przeszkodami, pokonując własne słabości, a także brali udział w grach integracyjnych: „Most przyjaźni”, „Akcja ratunkowa”, „Tresowany cyrkiel”, „Szczudła”. Potem odbyli pieszą wycieczkę do kamieniołomu, gdzie mogli zobaczyć odciski trylobitów i wspiąć się na Basztę – wieżę widokową, by podziwiać panoramę miasta. Następnie zwiedzili Kaplicę „Na wodzie”, Muzeum Wieńców Dożynkowych, Ptaszarnię i Muzeum Wsi oraz barokowy Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny pochodzący
z końca XVII wieku, będący częścią podominikańskiego zespołu klasztornego.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.3/10 (13 votes cast)Strona 1 z 11