Uczniowie z II a realizują projekt „Poznajemy państwa Europy”

W maju, podczas zajęć dydaktycznych, omawialiśmy z uczniami zasady pracy metodą projektu, do której zachęciła nas jedna z czytanek w podręczniku. Postanowiliśmy, podobnie, jak bohaterowie podręcznika, podjąć wyzwanie, wykorzystując tę metodę. Projekt nosił tytuł „Poznajemy państwa Europy”. Uczniowie podzielili się na pięć grup, z których każda wylosowała nazwę kraju. Do wyboru były: Włochy, Niemcy, Hiszpania, Grecja i Francja. Kolejnym etapem pracy było przygotowanie krótkiej prezentacji na temat danego kraju. Sposób, w jaki uczniowie mieli zaprezentować swoje państwo, był dowolny, więc zaczęliśmy od burzy mózgów, podczas której uczniowie prześcigali się w pomysłach. Czas na przygotowanie wynosił ponad trzy tygodnie. 24 maja to czas, kiedy umówiliśmy się na pokazanie w klasie tego, co przygotowała każda z grup. Prezentacje poszczególnych państw zachwyciły poziomem i różnorodnością – począwszy od krótkich scenek aktorskich, regionalnych tańców, a skończywszy na degustacji narodowych smakołyków. Uwagę wszystkich przykuwały piękne stroje, wiążące się ściśle z prezentowanym krajem, w których uczniowie paradowali po szkole, częstując europejskimi przysmakami. W związku z ogromnym zaangażowaniem rodziców, dzieci jednogłośnie doszły do wniosku, że pod koniec roku szkolnego zaprosimy ich na „Europejski wieczór II a”.
WYCHOWAWCA KLASY II a Katarzyna Świerczyńska

Wiecej »

Rating: 6.6/10 (8 votes cast)

Szkolne Koło Caritas

20.05.18r jak co roku odbył się przy Kościele pw NMP Matki Łaski Bożej w Halinowie piknik rodzinny. Celem pikniku jest integracja społeczna mieszkańców Halinowa oraz pozyskanie funduszy na cele statutowe PZ Caritas. Podczas pikniku każdy może znaleźć coś dla siebie. Są koncerty, aukcje, loterie fantowe, kawa, herbata i co nieco słodkiego oraz oczywiście moc atrakcji dla dzieci.
W tym roku młodzież ze Szkolnego Koła Caritas wspomagała swoją pracą głównych organizatorów pikniku. W całodzienną pracę włączyły się: Weronika Krzyżanowska, Lena Chłopik, Gabrysia Basiak, Jagoda Kwiatkowska, Kornelia Mironiuk, Julia Michalska oraz Matylda Bojakowska.
Razem z paniami z Caritasu bardzo wam dziękujemy za pomoc. Jesteście SUPER – DZIEWCZYNY!!!
Opiekun Maria Lipiec

Rating: 5.5/10 (2 votes cast)