dd2018


Dzień 1 czerwca 2018 jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych na mocy Zarządzenia Dyrektora ZSP w Halinowie. Dla dzieci, których rodzice pracują zorganizowana jest świetlica w godzinach 7.00 – 18.00.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.3/10 (7 votes cast)Gminne Biegi Przełajowe

Dnia 30 maja 2018 roku przy Szkole Podstawowej w Brzezinach odbyły się Gminne Biegi Przełajowe Pod Patronatem Burmistrza Halinowa Adama Ciszkowskiego. Zawody były dla nas bardzo udane, gdyż na 15 startujących zawodniczek i zawodników z naszej szkoły aż 9 przywiozło medale! Gratulujemy wspaniałej postawy!

Wyniki naszej reprezentacji: Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/10 (10 votes cast)Pani Joanno dziękujemy za Iskierkę!

24 maja odbyło się uroczyste zakończenie Programu Iskierka promującego wśród dzieci z oddziałów zerowych wiedzę w zakresie bezpieczeństwa oraz profilaktyki przeciwpożarowej. Spotkanie było okazją do podsumowań, podziękowań dla sponsorów i wspierających Program. Głównym punktem imprezy był występ dzieci, które poza umiejętnościami wokalnymi dały próbkę zdobytej wiedzy płynnie recytując numery alarmowe. Zarówno uroczystość, jak i przede wszystkim Program Iskierka są ogromną zasługą Pani Joanny Szczepańskiej – wychowawcy oddziału zerowego. Jej ciekawy pomysł, determinacja w działaniu i chęć podzielenia się wiedzą czynnego strażaka i ratownika zapewniły naszym dzieciom warunki do rozwoju zainteresowań i zwiększenia bezpieczeństwa (m.in. poprzez poznanie numerów alarmowych oraz zasad pierwszej pomocy przedmedycznej przećwiczonych na Misiu Florianie)
Pragniemy jako rodzice dzieci, które objęte zostały Programem Iskierka serdecznie podziękować Pani Joannie za cały trud realizacji projektu oraz życzyć wiele satysfakcji z realizacji kolejnych ciekawych inicjatyw!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.9/10 (11 votes cast)Na malowniczym Roztoczu – wycieczka klas siódmych

W dniach 22 – 24 maja 2018 r. odbyła się trzydniowa wycieczka na Roztocze, w której uczestniczyli uczniowie klas siódmych. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie „perły renesansu” – Zamościa. Najpierw uczniowie udali się do zamojskiej twierdzy, gdzie po pokazie multimedialnym dotyczącym historii miasta, obejrzeli w Arsenale ekspozycję broni palnej używanej od XVI do I połowy XIX w. Następnie siódmoklasiści zobaczyli Stare Miasto wpisane na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, podziwiając na Rynku Wielkim barokowy ratusz ze schodami wachlarzowymi z XVIII w. i siedemnastowieczne kamienice ormiańskie z attykami, a także fragmenty umocnień obronnych wraz z pochodzącymi z okresu zaboru rosyjskiego nadszańcami. Kolejny dzień młodzież spędziła w Krasnobrodzie – popularnym ośrodku turystyczno-wypoczynkowym i uzdrowiskowym na Roztoczu Środkowym. Największą atrakcją tego dnia był pobyt w parku linowym przy zalewie nad rzeką Wieprz. Po przeszkoleniu z zasad bezpieczeństwa, pod czujnym okiem doświadczonej kadry instruktorów, uczniowie zmierzyli się z przeszkodami, pokonując własne słabości, a także brali udział w grach integracyjnych: „Most przyjaźni”, „Akcja ratunkowa”, „Tresowany cyrkiel”, „Szczudła”. Potem odbyli pieszą wycieczkę do kamieniołomu, gdzie mogli zobaczyć odciski trylobitów i wspiąć się na Basztę – wieżę widokową, by podziwiać panoramę miasta. Następnie zwiedzili Kaplicę „Na wodzie”, Muzeum Wieńców Dożynkowych, Ptaszarnię i Muzeum Wsi oraz barokowy Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny pochodzący
z końca XVII wieku, będący częścią podominikańskiego zespołu klasztornego.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.3/10 (13 votes cast)Piknik Rodzinny 25 czerwca 2018

W ramach realizacji projektu unijnego
„Wsparcie w rozwoju edukacyjnym dzieci i młodzieży z Gminy Halinów”
w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny dla uczniów klas 1 – 3 i uczniów klas 4 – 7.
Atrakcji było wiele: konkursy sportowe dla klas 1 -3 i klas 4 – 7 organizował na Orliku nie zmordowany animator, konkursy sportowe dla klas 4 – 7 na hali i na sali gimnastycznej organizowali nasi wspaniali nauczyciele wychowania fizycznego nauczyciele wychowania fizycznego, były pokazy robotyki, loteria matematyczna dla uczestników matematycznych zajęć projektowych, animatorzy malowali buźki, tworzyli balonowe zwierzęta, organizowali grę w mego chińczyka. Wszystkie dzieci korzystały z 8-metrowej zjeżdżalni, basenu z kulkami, objadały się watą cukrową i popcornem. A wszystko za darmo i do woli dzięki unijnemu projektowi „Wsparcie w rozwoju edukacyjnym dzieci i młodzieży z Gminy Halinów”. Dodatkową atrakcją dla klas 4-7 był pokaz DJ, za który dziękujemy pani sołtys Długiej Kościelnej Barbarze Szymańskiej.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.2/10 (18 votes cast)Uczniowie z II a realizują projekt „Poznajemy państwa Europy”

W maju, podczas zajęć dydaktycznych, omawialiśmy z uczniami zasady pracy metodą projektu, do której zachęciła nas jedna z czytanek w podręczniku. Postanowiliśmy, podobnie, jak bohaterowie podręcznika, podjąć wyzwanie, wykorzystując tę metodę. Projekt nosił tytuł „Poznajemy państwa Europy”. Uczniowie podzielili się na pięć grup, z których każda wylosowała nazwę kraju. Do wyboru były: Włochy, Niemcy, Hiszpania, Grecja i Francja. Kolejnym etapem pracy było przygotowanie krótkiej prezentacji na temat danego kraju. Sposób, w jaki uczniowie mieli zaprezentować swoje państwo, był dowolny, więc zaczęliśmy od burzy mózgów, podczas której uczniowie prześcigali się w pomysłach. Czas na przygotowanie wynosił ponad trzy tygodnie. 24 maja to czas, kiedy umówiliśmy się na pokazanie w klasie tego, co przygotowała każda z grup. Prezentacje poszczególnych państw zachwyciły poziomem i różnorodnością – począwszy od krótkich scenek aktorskich, regionalnych tańców, a skończywszy na degustacji narodowych smakołyków. Uwagę wszystkich przykuwały piękne stroje, wiążące się ściśle z prezentowanym krajem, w których uczniowie paradowali po szkole, częstując europejskimi przysmakami. W związku z ogromnym zaangażowaniem rodziców, dzieci jednogłośnie doszły do wniosku, że pod koniec roku szkolnego zaprosimy ich na „Europejski wieczór II a”.
WYCHOWAWCA KLASY II a Katarzyna Świerczyńska

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.6/10 (8 votes cast)Strona 1 z 41234