Warsztaty plastyczne z bibułkarstwa.

W klasie 3e odbyło się fantastyczne spotkanie, na którym dwie cudowne Panie, Pani Jadwiga – babcia Oliwki Bałdygi oraz Pani Ania, zaprezentowały dzieciom metody tworzenia wiosennych kwiatów z bibuły. Pod wymagającym, ale życzliwym okiem naszych instruktorek powstały przepiękne kompozycje.

Wiecej »

Rating: 9.9/10 (11 votes cast)

Jesteśmy bezkonkurencyjni… Znamy już wyniki VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego!

Dnia 23 marca 2018 r. uczniowie z klas IV-VII wzięli udział w VI Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim. Do konkursu przystąpiło około 60 uczniów z całego powiatu mińskiego!
Szkołę w Halinowie reprezentowali: Michał Litwińczuk (kl. IVe), Jakub Ziółkowski (kl. Vc), Kamila Perkowska (kl. VIa) oraz Amelia Zwierz (kl. VIId), którzy zostali wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych. Zadaniem naszych reprezentantów było rozwiązanie testu dotyczącego znajomości zagadnień leksykalno-gramatycznych oraz zagadnień związanych z kulturą Wielkiej Brytanii. Poprzez udział w konkursie uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności językowych oraz pogłębienia wiedzy na temat krajów angielskiego obszaru językowego. Uczestnictwo w tym przedsięwzięciu było także promocją naszej placówki. W tym roku trzech naszych reprezentantów zostało laureatami konkursu. Przedstawiciel klas czwartych, Michał Litwińczuk, okazał się bezkonkurencyjny i zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Na podium stanęli także: Jakub Ziółkowski, uczeń klasy piątej oraz Amelia Zwierz, uczennica klasy siódmej. Oboje uplasowali się na III miejscu w swoich kategoriach wiekowych. Świetnie spisała się też Kamila Perkowska, zajmując wysokie VIII miejsce wśród uczniów klas VI-ych. Uroczyste odebranie nagród i dyplomów odbędzie się w czerwcu na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim. Gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy dalszych sukcesów! Jest to niewątpliwie ogromny sukces!
Organizator wyjazdu: M. Rudnik

Rating: 7.7/10 (14 votes cast)

Miś Florian honorowym pacjentem na zajęciach Iskierki.

W dniu 28.03.2018r. odbyły się zajęcia w ramach programu „Iskierka” pod honorowym patronatem Burmistrza Halinowa we współpracy OSP Długa Kościelna. Dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Oprócz pogadanki przeprowadzono ćwiczenia praktyczne. W tym dniu Miś Florian został honorowym pacjentem. Dzięki temu, dzieci pod czujnym okiem strażaków mogły sprawdzić zdobytą wiedzę podczas zajęć w praktyce. Sytuacje nagłego zagrożenia mogą spotkać każdego z nas. Ważne, aby od najmłodszych lat kształtować odpowiednie postawy oraz wiedzieć jak wezwać pomoc.
Współpraca: Koordynator Programu „Iskierka” dh Joanna Szczepańska (OSP Długa Kościelna), dh Karol Górski (OSP Długa Kościelna), Paulina Rosik (zdjęcia).

Wiecej »

Rating: 9.3/10 (12 votes cast)