Wycieczka na Maltę

Dnia 27 lutego 2018r. 23 uczniów z klas IV – VII wybrało się samolotem na wycieczkę na Maltę. Grupą opiekowały się : p. E. Kupiec, p. M. Rudnik i p. I. Wierzbicka. Ważnym punktem wyprawy było zwiedzanie stolicy kraju Valletty. Uczniowie podziwiali Fontannę Trytona, Bramę Miejską, Pałac Wielkiego Mistrza. Następnie udali się do Konkatedry Św. Jana, gdzie mogli podziwiać nie tylko architekturę, ale także obraz Caravaggia „ Ścięcie Jana Chrzciciela”. Wśród licznych atrakcji stolicy Malty nie mogło zabraknąć najważniejszych: Muzeum Fortyfikacji oraz Ogrodów Barrakka, gdzie znajduje się punkt widokowy na przepiękną panoramę miasta. Uczniowie odbyli również spacer po słynnej maltańskiej promenadzie i plaży w St. Paul’s Bay , gdzie mieli okazję zakupić pamiątki oraz spróbować maltańskich smakołyków na bazarze miejskim. Wspaniałych przeżyć i wrażeń naszym uczniom dostarczył też pobyt w parku rozrywki Popeye Village – wiosce zbudowanej na potrzeby filmu „ Popeye”, który został nakręcony w roku 1980 z Robinem Williamsem w roli głównej. Następnie młodzież wzięła udział w produkcji własnego filmu i wcieliła się w różnych bohaterów. Ważnym punktem wycieczki była wizyta w morskim parku rozrywki – Mediterraneo Park. Uczniów zachwyciła wspaniała roślinność. Wykonali tam obowiązkowe zdjęcia podczas pokazów z udziałem delfinów, lwów morskich oraz papug.

Wiecej »

Rating: 8.4/10 (17 votes cast)