SP Halinów mistrzem powiatu w mini siatkówce dziewcząt!

Dnia 5 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim odbył się finał powiatowych rozgrywek w mini siatkówce dziewcząt (rocznik 2005 i młodsze). Na ostatnim etapie siatkarskich zmagań spotkały się następujące drużyny: SP1 Mińsk Mazowiecki, SP5 Mińsk Mazowiecki, SP1 Mrozy, SP Halinów. Nasze dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne – pewnie wygrały wszystkie mecze! Zawodniczki z Halinowa rozgrywały piękne akcje, na które przeciwniczki nie potrafiły odpowiedzieć. Równie dobrze spisywały się na zagrywce, co pozwoliło nam wypracować spokojną przewagę w każdym secie. Zdobycie tytułu Mistrza Powiatu to dla nas spełnienie marzeń. Dziewczęta pokazały, że wcale nie trzeba trenować w klubach sportowych, aby osiągać wspaniałe wyniki. Przy odpowiednim zaangażowaniu i pasji, na zajęciach SKS w szkole również można nauczyć się danej dyscypliny sportowej jak widać, na mistrzowskim poziomie!
Dziewczęta z Halinowa będą teraz reprezentować nasz powiat na rozgrywkach regionalnych (półfinale województwa).
Dziękujemy Wam za wspaniałą postawę! Jesteśmy z Was dumni! Trener: Przemysław Jurewicz

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.6/10 (22 votes cast)Bartek zwycięzcą konkursu Multimedia 2018

Dnia 5 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Cisiu odbył się finał Gminnego Konkursu Multimedia, który przeznaczony był dla uczniów klas IV – VII. Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Skąd nasz ród”. Wcześniej uczniowie brali udział w czterech etapach konkursu poświęconym różnym dziedzinom nauki: językowi polskiemu, matematyce, przyrodzie i historii, rozwiązując zadania indywidualnie na komputerze w domu. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 10 osób ze szkół podstawowych w Halinowie i Cisiu. Naszą placówkę reprezentował Bartłomiej Litwińczuk – kl. VII a. W finale uczniowie wykonywali samodzielnie zadania na komputerze w określonym czasie,
co nie było łatwe, gdyż musieli m. in. zredagować blog, wcielając się w jednego z członków rodziny Bojerków – bohatera cyklu powieści Małgorzaty Musierowicz pt. „Jeżycjada”, rozwiązać zadanie matematyczne dotyczące lokaty bankowej, odpowiedzieć na 5 pytań związanych z historią miasta Poznania i określić kierunki geograficzne. Po raz trzeci z rzędu zwycięzcą konkursu Multimedia został Bartłomiej Litwińczuk, który uzyskał najwyższą liczbę punktów, będących sumą punktów z wcześniejszych etapów oraz zdobytych w finale. Uwieńczeniem tego wydarzenia było wręczenie nagród rzeczowych i dyplomów wszystkim uczestnikom konkursu. Osiągnięcie Bartka jest z pewnością powodem do dumy dla całej społeczności uczniowskiej i nauczycieli naszej placówki.
Anna Mazur

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.2/10 (10 votes cast)Strona 1 z 11