IX Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji i Prozy

16 marca 2018r. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje IX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji i Prozy dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs jest organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Jury w składzie: p. Hanna Konowrocka, p. Marianna Strupiechowska, p. Dorota Bębnowicz przyznało I miejsce Hannie Tomaszewskiej, która reprezentowała naszą szkołę w kolejnym etapie konkursu w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w Mińsku Mazowieckim. Gratulujemy Hani oraz wszystkim uczestnikom konkursu, życzymy też dalszych sukcesów.
Oto wyniki eliminacji szkolnych:
I miejsce – Hanna Tomaszewska; II miejsce – Patrycja Wytrykowska; III miejsce – Beniamin KuÅ›mider, Kinga Zdunik, Karolina Lachowska. Wyróżnienia: Ewelina Parzyszek, Julia Przybysz – Bielecka, Zofia RosoÅ‚owska.

Nauczyciele języka polskiego

Rating: 9.6/10 (7 votes cast)

Finał VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

Finał VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego odbył się 23 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. H. Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim. Do konkursu przystąpili uczniowie z 12 szkół podstawowych z powiatu mińskiego. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu dotyczącego znajomości zagadnień leksykalno-gramatycznych oraz zagadnień związanych z kulturą Wielkiej Brytanii. W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Michał Litwińczuk, Jakub Ziółkowski, Kamila Perkowska oraz Amelia Zwierz z kl. VIId, którzy zostali wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych. Poprzez udział w konkursie uczniowie mieli możliwość zaprezentowania wiedzy i umiejętności językowych oraz sprawdzenia się w rywalizacji z innymi rówieśnikami. Uczestnictwo w tym przedsięwzięciu było także promocją naszej placówki.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki!!! Opiekunowie: M. Rudnik, M. Saniewska

Rating: 10.0/10 (7 votes cast)

„Drugie życie butelki”

W marcu tego roku uczniowie z klas I – III wziÄ™li liczny udziaÅ‚ w konkursie ekologicznym propagujÄ…cym ochronÄ™ Å›rodowiska. Uczestnicy poprzez powtórne zagospodarowanie odpadów (plastikowe butelki) rozwijali swojÄ… kreatywność i ksztaÅ‚towali Å›wiadomość należytej ochrony planety Ziemi. PomysÅ‚owość i twórczość prac dzieci okazaÅ‚a siÄ™ nietuzinkowa. Komisja konkursowa (p. Milena Chróścik, p. Agnieszka Zarzycka, Iga Siemieniuk, Patrycja Zakrzewska) miaÅ‚a trudne zadanie, gdyż wszystkie prace byÅ‚y niepowtarzalne i oryginalne.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce – Sebastian Lis; II miejsce – Oliwia Koterba; III miejsce – Julia Rosiak
Wyróżnienia: Martyna Mirosz, Antoni Dołowy, Filip Wownysz, Filip Szubarczyk, Oliwia Kiczuk.

Rating: 8.1/10 (7 votes cast)

Pierwszy DzieÅ„ Wiosny w klasach 1 – 3

21 marca to dzieÅ„, w którym zawitaÅ‚a do nas wiosna. ZrobiÅ‚o siÄ™ ciepÅ‚o, a nawet gorÄ…co… DzieÅ„ okazaÅ‚ siÄ™ wyjÄ…tkowy i niepowtarzalny, bogaty w artystyczne dziaÅ‚ania. Niektórzy uczniowie wyrazili chęć zaprezentowania swoich różnorodnych umiejÄ™tnoÅ›ci, pasji, a nawet talentów. WidzieliÅ›my taÅ„ce – klasyczne i współczesne, sÅ‚uchaliÅ›my utworów muzycznych w wykonaniu mÅ‚odych wykonawców, a także podziwialiÅ›my wyjÄ…tkowe prace plastyczne. Każdy uczestnik wystÄ™pujÄ…cy w tegorocznej edycji konkursu ,,MAM TALENT” zostaÅ‚ doceniony i nagrodzony, a widzowie mieli Å›wietnÄ… okazjÄ™ do wspólnej zabawy i przywitania wiosny na wesoÅ‚o.

Wiecej »

Rating: 5.7/10 (6 votes cast)