Wielki Post – Rekolekcje

Z okazji Rekolekcji Wielkopostnych na holu głównym została zorganizowana wystawa prac uczniowskich pt.: „CHRYSTUSIE…”, aby zachęcić rówieśników do czynnego udziału w Szkolnych Rekolekcjach Wielkopostnych. Prace, które pojawiły się w galerii należą do uczniów z klas IV, V i VII SP, a tematem przewodnim jest symboliczne odtworzenie drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia Go do grobu. Tworząc wystawę wolontariusze z Klubu Przyjaciele Misji chcieli Wam przypomnieć, że rekolekcje to czas zatrzymania się w gonitwie codziennego życia, poukładania na nowo swojej relacji z Bogiem i ludźmi, dogłębnego zastanowienia się nad swym życiem. To czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. Samo słowo „rekolekcje” pochodzi od łacińskiego recolere tzn. zbierać na nowo, powtórnie. Wszyscy potrzebujemy takiego czasu, w którym mamy szansę pozbierać się, uporządkować nieco swój świat, zobaczyć sprawy z pewnego dystansu, nabrać świeżości w wierze i modlitwie.
Małgorzata Cudny

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.2/10 (39 votes cast)Dziewczęta pewnie awansują do półfinału rozgrywek powiatowych w siatkówce!

Dnia 9 marca 2018 roku byliśmy gospodarzami eliminacji mistrzostw powiatu w minisiatkówce dziewcząt (grupa III). We własnej hali graliśmy z zespołami z Mińska Mazowieckiego – SP2 i SP6. Nasza reprezentacja pewnie wygrała swoje mecze i z pierwszego miejsca w grupie awansowała do półfinału rozgrywek. Warto wspomnieć, że do niecodziennego zdarzenia doszło w meczu z SP2 Mińsk Mazowiecki. W trzecim secie przeciwniczki nie potrafiły poradzić sobie z „atomową” zagrywką Martyny Pietrzyk, dzięki czemu nasza drużyna odniosła w ostatniej partii efektowne zwycięstwo 15:0! Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.2/10 (11 votes cast)Wizyta pracownika Banku Spółdzielczego w Halinowie w ramach projektu ,,W świecie ekonomii”

W dniu 01.03.2018r. w ramach projektu „W świecie ekonomii” grupę 0B odwiedził pracownik Banku Spółdzielczego w Halinowie. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się, co to są pieniądze oraz jakich transakcji można nimi dokonywać. Dlaczego warto oszczędzać i na co można przeznaczyć oszczędzone pieniądze. Na koniec zajęć dzieci dostały drobne upominki.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)Spotkanie ze strażakami w ramach programu ,,Iskierka”

W dniu 27.02.2018r. odbyły się zajęcia w ramach programu „Iskierka” pod honorowym patronatem Burmistrza Halinowa we współpracy OSP Długa Kościelna. Dzieci zostały zapoznane z zagrożeniami dla zdrowia i życia, jakie mogą wystąpić podczas pożaru. Strażacy opowiedzieli o niebezpieczeństwach związanych z pojawieniem się tlenku węgla, potocznie zwanego czadem. Przekazali praktyczne rady jak zabezpieczyć się przed jego pojawieniem. Zaprezentowali działanie czujek tlenku węgla.
Współpraca: dh Joanna Szczepańska OSP Długa Kościelna (koordynator programu ,,Iskierka”, dh Jerzy Jankowski OSP Długa Kościelna, dh Mikołaj Górski OSP Długa Kościelna, dh Karol Górski OSP Długa Kościelna.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)Podziękowanie

Dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Halinowie

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (5 votes cast)an

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (5 votes cast)Strona 1 z 11