Szóstoklasiści na warsztatach pt. „W cieniu egipskich piramid”

Dnia 28 lutego br. uczniowie wszystkich klas szóstych uczestniczyli w warsztatach pt. „W cieniu egipskich piramid”. Uczestnicy spotkania pod okiem egiptologa p. Adriana Pogorzelskiego – przenieśli się w czasie do żyznej Doliny Nilu. W trakcie warsztatów próbowali rozwiązać zagadkę budowniczych wielkich piramid, dowiedzieli się też, czym były te monumentalne budowle. Dzięki prostym doświadczeniom poznali sposoby transportowania ciężkich bloków kamiennych oraz narzędzia, które służyły do ich wykonania. W czasie zajęć uczniowie zgłębili też tajniki hieroglifów oraz starożytnych papirusów, własnoręcznie wykonując kartę tego drogocennego materiału. Na uczestników czekała także zagadka egipskich mumii. Moc rekwizytów, które mogli dotknąć, wypróbować i przymierzyć, zagwarantowała szóstoklasistom doskonałą zabawę. Spotkanie zakończyło się degustacją „starożytnych” słodkości.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.2/10 (10 votes cast)Efektowne zwycięstwo naszych chłopców w turniej piłki nożnej

28 lutego 2018 roku w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Halowej chłopców klas IV o Puchar Dyrektora Szkoły, p. Lidii Kołakowskiej. Do wspólnej rywalizacji zaprosiliśmy zaprzyjaźnione szkoły z naszej gminy oraz z Sulejówka. W turnieju wzięło udział łącznie 6 drużyn, które rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym”. Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce, i była jedyną niepokonaną drużyną w tym turnieju. A zagraliśmy w składzie: Nikodem Momot (IVd), Adrian Mirosz (IVd), Piotr Lis (IVd), Szymon Jonasz (IVe), Igor Żychaluk (IVe), Krzysztof Jakubowicz (IVe), Krystian Kalinowski (IVa), Kacper Matusik (IVa), Krzysztof Całkowski (IVc), Adam Rudowicz (Vd), Adam Podgórski (Vd). Cały turniej uświetnił występ grupy tanecznej, prowadzonej przez panią Magdalenę Lesiak. Za co serdecznie dziękujemy!

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.2/10 (5 votes cast)Laurka z Białorusi

Drodzy uczniowie, dostaliśmy z Białorusi piękną laurkę. „Szła” długo, ale warto było poczekać. Kolorowe serduszka z imionami dzieci – uśmiechają się do nas – dziękując za świąteczne niespodzianki!! Ojciec Aleksander (z zakonu karmelitów bosych) będąc w Polsce, osobiście odebrał paczkę dla swoich podopiecznych. Jest pełen podziwu dla wszystkich uczniów z naszej szkoły, którzy hojnie obdarowali przyborami szkolnymi swoich rówieśników ze wschodu. Kolejny raz udało nam się zrobić coś dobrego. Niech naszym akcjom zawsze przyświeca myśl – „Sensowna pomoc działa długofalowo i zmienia coś więcej, niż tylko zewnętrzne okoliczności”.
Nie traćmy zapału w tym co robimy. Każdy ma coś, co może dać innym…
Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (30 votes cast)Etap szkolny Powiatowego Konkursu Master of English Grammar III

W dniach: 16 i 22.02.2018 r. w Szkole Podstawowej odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursu „Master of English Grammar III” organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Pierwszego dnia, do zmagań konkursowych przystąpili uczniowie z klas szóstych i siódmych, zaś drugiego dnia reprezentanci klas piątych i czwartych. Do konkursu przystąpiło w sumie 40 uczniów z klas IV-VII.
Zobacz szczegóły —>>>

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (5 votes cast)Klasa VIc i VId z wizytą w gospodarstwie agroturystycznym

Dnia 9 lutego br. uczniowie klasy VIc oraz VId wraz z opiekunami udali się do gospodarstwa agroturystycznego „Leszczynowe Zacisze” w Rozalinie. Po przybyciu na miejsce zostali powitani przez właścicielkę gospodarstwa i zapoznani z domostwem. Wśród atrakcji, które przygotowali gospodarze dla uczestników wyprawy były między innymi: warsztaty pieczenia pizzy, przejażdżka wozem po okolicy, ognisko z kiełbaskami oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. Dużą atrakcją była stodoła pełna siana, z której nasi uczniowie korzystali do woli. Szkolni artyści mogli popisać się swoimi zdolnościami plastycznymi, ozdabiając rysunkami wnętrze stodoły. Powodzeniem cieszyła się też mini tyrolka, do której ustawiały się kolejki chętnych. Na terenie gospodarstwa znajdowały się także zwierzęta hodowlane, które można był dokarmiać marchewkami, co też wiele osób uczyniło. Do Halinowa wycieczkowicze powrócili w świetnych humorach i źdźbłami siana we włosach.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (6 votes cast)Strona 1 z 11