3 miejsce naszych dziewcząt w rozgrywkach powiatowych!

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Mińskiego w Unihokeju Dziewcząt (rocznik 2005 i młodsze). W czwartek (15.02.18) dziewczęta rywalizowały w eliminacjach. Dzięki swojej wspaniałej postawy pewnie awansowały do finału, który odbył się w sobotę (17.02.18) w hali sportowej SP1 w Mińsku Mazowieckim.
Niestety, pomimo ogromnej determinacji naszej reprezentacji nie udało nam się powtórzyć sukcesu z ubiegłego roku. W kilku sytuacjach pod bramką przeciwnika zabrakło nam zimnej krwi, nie potrafiliśmy wbić piłki do bramki, co przeciwniczki skrzętnie wykorzystały. Mimo, że nie udało nam się obronić tytułu mistrza powiatu, jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętego wyniku. Cieszymy się, że wysoka pozycja naszych unihokeistek w rozgrywkach powiatowych staje się tradycją szkoły. Gratulacje!
Naszą szkołę reprezentowały: Sylwia Tomaszewska 7b; Martyna Pietrzyk, Tatiana Obal, Weronika Konowrocka 6c; Weronika Lis, Weronika Sado 6a; Wera Kijewska, Oliwia Jakubowicz 5d; Lena Podrucka 5c
Opiekun: Przemysław Jurewicz. Wyniki i zdjęcia na blogu WF z Klasą

Rating: 10.0/10 (12 votes cast)

Czwartoklasiści z wizytą w Akademii Pana Kleksa…

14 lutego 2018 r. uczniowie klas: IVe, IVf i IVg wraz z nauczycielami: p. M. Zakrzewską, p. P. Jurewiczem, p. M. Lesiak i p. W. Augustyniak odbyli niezwykłą podróż do rozśpiewanej i roztańczonej Akademii pana Kleksa. Spektakl przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza bardzo spodobał się młodym widzom, którzy żywiołowo reagowali na to, co działo się na scenie. A było na co popatrzeć, bowiem adaptacja sceniczna książki Jana Brzechwy została wzbogacona o tańce, piosenki, efekty specjalne, wiersze J. Tuwima, W. Chotomskiej, J. Brzechwy, dzięki czemu niezwykłe lekcje profesora Ambrożego Kleksa stały się jeszcze bardziej interesujące i pouczające.

Rating: 10.0/10 (9 votes cast)

Prezentacja historyczna

15 lutego w naszej szkole odbyła się prezentacja historyczna przeprowadzona przez członków Stowarzyszenia Historycznego „Radosław”, które propaguje patriotyzm wśród dzieci i młodzieży. Tematem spotkania byli Żołnierze Wyklęci. Podczas lekcji uczniowie z klas drugich i trzecich dowiedzieli się kim byli Żołnierze Wyklęci, o co i z kim walczyli. Obejrzeli również eksponaty z czasów II Wojny Światowej oraz pełne umundurowanie żołnierza PSZ. Przy okazji spotkania odbyła się zbiórka rzeczy piśmiennych i plastycznych dla Domu dziecka nr.1 w Warszawie im. Martyny Falskiej. Akcja spotkała się dużym odzewem wśród rodziców i ich dzieci, za co serdecznie dziękuję.
Koordynator spotkania-Agnieszka Podbielska.

Rating: 10.0/10 (3 votes cast)