I miejsce w gminnym Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Dyrektora ZSP w Halinowie

W dniu 13.21.2017 na hali sportowej w ZSP w Halinowie został rozegrany turniej piłki nożnej, w którym wzięła udział młodzież z Halinowa, Okuniewa, Cisia i Sulejówka. Rywalizacja na boisku przebiegała w duchu fair-play i miłej atmosferze. W turnieju zdecydowane zwycięstwo odniosła drużyna ze szkoły podstawowej w Halinowie, wygrywając wszystkie mecze i tracąc tylko jedną bramkę. ZSP w Halinowie reprezentowali: B. Matusik, D. Komorek, B. Zbroiński, Ł. Zięcina, E. Filipowski, O. Marczyk, K. Pustoła, P. Jarosz, M. Krzysztoszek i J. Gąsiorek. Zawody sportowe uświetniała grupa taneczna w składzie: N. Gomoła, G. Domańska, K. Kaługa, O. Lewandowska, L. Sosińska, I. Niemczak, J. Karpińska, O. Pasik, N. Woźniak, L. Korczyk, A. Ludwiniak, M. Świerzewska i M. Gadomski.
Szczegółowe wyniki turnieju —>>>
Organizator: Karol Trojniel

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.6/10 (13 votes cast)Mikołajki w siódmej klasie

11 grudnia 2017r. uczniowie klasy VII b i VII d wybrali się na spacer po Starym Mieście oraz do Manufaktury Cukierków w Warszawie.
Warszawska Starówka zainspirowała uczniów do poszukania odpowiedzi na pytania m.in.: Dlaczego stolica Polski została przeniesiona z Krakowa do Warszawy? Dlaczego to miejsce jest tak popularne i przyciąga turystów z całego świata?
W Manufakturze uczniowie uczestniczyli w warsztatach wytwarzania kolorowej masy karmelowej, a także kręcenia z niej własnoręcznie lizaków. Odwiedzając ten zakład pracy uczniowie zobaczyli, jak tworzone są małe słodkie arcydzieła metodą pochodzącą z XVII wieku. Karmelowe lizaki tworzone były na ich oczach, począwszy od wylania gorącego karmelu na granitowy blat, po zabarwianie go i nadanie mu smaku. Z poszczególnych części ciepłej, słodkiej i kolorowej masy karmelu chłopcy i dziewczynki, przy produkcyjnym stole, kręcili swoje lizaki, próbowali własnych sił jako cukiernicy. Na zakończenie pokazu organizatorzy przeprowadzili konkurs dotyczący znajomości metody wytwarzania i składu karmelu, produkcji białej masy i pochodzenia barwników naturalnych. Skonsumowanie jeszcze ciepłych cukierków zakończyło lekcję. Uczestnicy wycieczki wrócili zadowoleni i naładowani pozytywną energią stolicy
Anna Ludwiniak i Iwona Wierzbicka

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (6 votes cast)Pieczemy pierniki w 0 „C”

10.12.2017 dzieci z 0 „C” z pomocą kilku mam rozwałkowywały piernikowe ciasto i wykrawały foremkami przedziwne kształty pierniczków. A potem pierniczkami pachniało w całej szkole. Ciasteczka były smaczne, ale na ozdabianie muszą poczekać do piątku. Wtedy dzieci ze swoimi rodzicami ozdobią je słodkim lukrem i cukrową posypką. Dziękujemy mamie Mai, Toli, Sandry, Przemka i Damiana za poświęcony nam czas i pomoc w pieczeniu pierniczków.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (4 votes cast)0 „C” w Bombkolandii

6.12.2017 dzieci z oddziału 0 „C” wybrały się na wycieczkę do Bombkolandii. W tej zaczarowanej krainie dzieci wydmuchiwały szklane bombki, a potem malowały odlewy gipsowe i ozdabiały bombki. Narysowały też listy do Świętego Mikołaja, a potem odwiedziły go w jego zaczarowanym pokoju. Wszyscy otrzymali od Mikołaja prezenty i we wspaniałych humorach wrócili do szkoły.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.2/10 (5 votes cast)Strona 1 z 11