Z wizytą w Manufakturze Bombek „Leśny Zakątek”

Wkrótce Boże Narodzenie. By jeszcze bardziej poczuć magię nadchodzących świąt i dobrze się do nich przygotować, uczniowie klasy V c i Vd wybrali się miniony piątek do Manufaktury Bombek w Boryszewie k. Wiązowny. Tego dnia nie popsuły nam humorów ani padający śnieg, ani utrudnienia związane z dojazdem. Podekscytowani udaliśmy się na spotkanie przygody. Przed Leśnym Zakątkiem, do którego dotarliśmy w niespełna pół godziny, czekał już na nas święty Mikołaj, a w manufakturze – słodki poczęstunek i ciepła herbata. Wzmocnieni posiłkiem, z niecierpliwością oczekiwaliśmy dalszych atrakcji. Gospodarz spotkania, pan Andrzej Halladin, wkrótce odkrył przed nami tajniki wydmuchiwania szklanych bombek. Następnie stanęliśmy przed trudnym, lecz przyjemnym zadaniem samodzielnego zdobienia szklanych ozdób. Oddaliśmy się temu z prawdziwą pasją. W czasie, gdy nasz małe arcydzieła suszyły się, my śpiewaliśmy znane polskie kolędy. Urządziliśmy nawet zawody, która z klas zaśpiewa je najdonośniej i najładniej.

Wiecej »

Rating: 8.9/10 (8 votes cast)

Andrzejki w 0 B

30 listopada w grupie 0B odbyła się zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Podczas zabawy towarzyszyła nam miła atmosfera, a dzieci poznały tradycyjne obrzędy andrzejkowe. Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce, dzieci z pomocą rodziców i wychowawcy mogły sobie powróżyć. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości przygotowane przez rodziców. Dzień były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni.

Wiecej »

Rating: 7.8/10 (4 votes cast)