Andrzejkowy wieczór zabaw

Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował andrzejkowy wieczór zabaw. W polskiej tradycji Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych imprez przed rozpoczynającym się adwentem. I nasza młodzież bawiła się wspaniale. Były tańce, wróżby, a także wybory królowej i króla balu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.7/10 (18 votes cast)I Ty możesz zostać świętym Mikołajem

kasia wos i ty mozesz zostac sw mikolajem

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.3/10 (9 votes cast)Dzieci z Halinowa – dzieciom z Burkina Faso

Potrzebny jest czyjś uśmiech, aby samemu też się uśmiechać.
Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat – mówił Janusz Korczak. To prawda! Wtedy chce się żyć i ma się odwagę marzyć. Drodzy uczniowie, możemy się wspólnie cieszyć, bo udało nam się rozweselić dzieci z Burkina Faso, które otrzymały od Was moc niespodzianek. Nasza wspólna akcja została opublikowana w katolickim miesięczniku „Mały Rycerzyk Niepokalanej” Nr 12(285) Grudzień 2017. Kolejny raz daliśmy świadectwo naszej wiary. Pokazaliśmy Waszym rówieśnikom w Polsce i poza granicami naszej ojczyzny, jak piękne i szlachetne macie serca oraz jak sumiennie pracują uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Halinowie. Drodzy uczniowie, osiągnęliśmy wyznaczony cel, bowiem uśmiech jest światłem, które ukazuje się w otwartym oknie oblicza i oznajmia, że serce jest w domu.
Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.7/10 (26 votes cast)Przygotowania do Orszaku Trzech Króli.

Regulamin konkursu poetyckiego Orszak Trzech Króli —>>>
Regulamin konkursu fotograficznego Orszak Trzech Króli —>>>

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.3/10 (7 votes cast)Andrzejki i katarzynki, dla dzieci i dla rodzinki

W piątek 24 listopada w katarzynki, odbyła się impreza andrzejkowa dla dzieci i rodziców z grupy 0 A. Dzieci zapoznały się z tradycjami i historią powstania tego święta. Przepowiedniom, wróżbom z przymrużeniem oka, konkursom i zabawom nie było końca. Oczywiście nie mogło się obyć bez nazwanych przez nas, choć tradycyjnych– kapciowych wyścigów. Największą atrakcją spotkania było oczywiście lanie wosku i odczytywanie znaczeń z powstałych figur. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Był to wieczór pełen magii i co najważniejsze wspólnej, radosnej, rodzinnej zabawy w dodatku uwieńczonej poczęstunkiem. Imprezie towarzyszyło wiele radości i śmiechu. Zarówno uczniowie, jaki i rodzice wraz z wychowawczynią, bawili się doskonale!

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (6 votes cast)Andrzejki w 0D

30 listopada, jak nakazuje tradycja, dzieci z grupy 0 D dowiedziały si,ę co je czeka w przyszłości. Z dużą pomocą rodziców nasze maluchy miały świetną zabawę. Było lanie wosku, malowanie buziek, dużo wróżb, dyskoteka i słodki poczęstunek. Dzień w szkole minął maluchom szybko i zapewne pozostawił w ich głowach niezapomniane wspomnienia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/10 (5 votes cast)Strona 1 z 212