Nagrody i magia świąt

W dniu 22 grudnia, przed przedstawieniem jasełkowym Pani Katarzyna Woś, w imieniu Rady Rodziców wręczała nagrody dla laureatów konkursu „Ozdoba Bożonarodzeniowa”. Konkurs już kolejny rok organizują rodzice naszej szkoły, a uczniowskie prace sprzedawane są podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Dochód ze sprzedaży zasila konto Rady Rodziców, która sponsoruje liczne nagrody i inne przedsięwzięcia szkoły. Tak zamyka się łańcuch ludzi dobrej woli, dzięki którym szkoła może realizować wspólnie z rodzicami różne inicjatywy. Nagrody w konkursie sponsorowała Rada Rodziców i sklep Pszczółka Maja.
Tego dnia czekała również miła niespodzianka uczniów, którzy na zajęciach plastycznych z Panią Agatą Sokołowską wykonali ozdoby choinkowe i ofiarowali je na sprzedaż podczas kiermaszu organizowanego w celu pomocy niepełnosprawnemu chłopcu. Firma Polkomtel doceniła otwarte serca dzieci i każdemu z nich ofiarowała tablet.
Tego dnia już nikt nie miał wątpliwości, że ofiarowane przez nas dobro wraca do nas i to w najmniej oczekiwanym momencie. To po prostu magia świąt.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.6/10 (15 votes cast)Goście, goście – spotkanie opłatkowe z emerytowanymi pracownikami szkoły.

W dniu 22 grudnia na przedstawieniu jasełkowym gościliśmy już kolejny rok naszych niezapomnianych emerytowanych pracowników szkoły, którym jak zwykle towarzyszył Ksiądz Dziekan Jan Ruciński. Po przedstawieniu w miłej, rodzinnej atmosferze odbyło się spotkanie opłatkowe. Był czas na świąteczne życzenia, wspomnienia, ale również wspólne plany. Jak miło choć na chwilę zasiąść do wigilijnego stołu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.9/10 (10 votes cast)Zwycięstwo w Gminnym Turnieju Unihokeja Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZSP w Halinowie.

Dnia 21 grudnia 2017 roku po raz pierwszy w historii naszej szkoły na hali sportowej w Halinowie odbył się Gminny Turniej Unihokeja Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZSP w Halinowie. W zawodach udział wzięły cztery drużyny: SP Halinów, SP Cisie, SP Brzeziny i SP Okuniew.
Zmagania przebiegły w przyjacielskiej atmosferze. Słowa uznania należą się wszystkim uczestniczkom, które wykazały się dużą kulturą gry. Turniej zakończył się zwycięstwem gospodyń, które pewnie wygrały wszystkie mecze. Zwyciężczynie otrzymały z rąk Pani Dyrektor Lidii Kołakowskiej puchar, zdobywczynie miejsce 1-3 medale, a wszystkie drużyny dyplomy oraz bony na 100 zł do sklepu ze sprzętem do unihokeja od firmy Azetx. Statuetkę dla najlepszej zawodniczki otrzymała Ania Żejmo z Halinowa. Naszą szkołę reprezentowały: Anna Żejmo, Marysia Zimna 7c; Sylwia Tomaszewska 7b; Weronika Sado, Weronika Lis 6a; Tatiana Obal 6c; Wera Kijewska, Oliwia Jakubowicz 5d; Lena Podrucka 5c
Organizator: Przemysław Jurewicz
Wszystkie wyniki oraz więcej zdjęć na blogu „WF z Klasą”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.1/10 (16 votes cast)Telewizja Polsat nagrywa reportaż o wolontariacie IV G

Dnia 18 grudnia, do naszej szkoły zawitali wyjątkowi goście: siedmioletni Kuba chory na dziecięce porażenie mózgowe i autyzm, jego mama oraz Telewizja POLSAT, która nagrywała reportaż o wolontariackich działaniach uczniów z IVG. Tematem przewodnim programu była pomoc,
jaką dzieci niosą dzieciom. Przypominamy, że wychowankowie Pana Przemka Jurewicza włączyli się
w akcję charytatywną zorganizowaną przez Fundację Polsat, pracowników Plusa i Cyfrowego Polsatu. Mali pomocnicy Św. Mikołaja z uśmiechem na ustach kwestowali oraz sprzedawali świąteczne ozdoby, by pomóc choremu Kubie. Razem zebrali 8 924,70 zł dla podopiecznego Fundacji Polsat, mieszkańca naszego powiatu. Reportaż o ich działaniach będzie można zobaczyć w Polsat NEWS w dniu 4 stycznia 2018 r.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.9/10 (15 votes cast)Dzieci – Dzieciom z ubogich rodzin VII Edycja charytatywnej akcji BOMBKA

Drodzy uczniowie, w tym roku przystąpiliśmy do VII edycji akcji BOMBKA, w której tak naprawdę liczy się DOBRE SERCE. Na tegoroczną aukcję zostało wykonanych 120 bombek! B R A W O !!!! W dniach 10 – 23 grudnia 2017r. Wasze bombki zostały sprzedane w kościele
w Długiej Kościelnej. Uzyskany dochód został przeznaczony na pomoc ubogim/chorym dzieciom z naszej gminy. Z całego serca dziękujemy wszystkim uczniom, którzy: dołączyli do grupy wolontariuszy, zrobili dzieciom choinkową niespodziankę, mają w sercu duże pokłady miłości oraz nadziei w obliczu ubogich i cierpiących. Organizatorzy: Małgorzata Cudny i ks. Cezary Szadujkis

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.6/10 (32 votes cast)Opowieść Przedwigilijna – Jasełka Bożonarodzeniowe w kl. IV – VII

Piątek 22 grudnia 2017 r. był w naszej szkole dniem, w którym wszyscy żyli już zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Oczywiście rozbrzmiewały świąteczne życzenia, odbyły się klasowe spotkania opłatkowe, zorganizowano również spotkanie opłatkowe z nauczycielami, którzy kiedyś pracowali w halinowskiej szkole.
Punktem kulminacyjnym dnia była „Opowieść Przedwigilijna” – zaprezentowana przez uczniów klas 4-7. W tym 3-aktowym przedstawieniu, młodzież poprowadziła wszystkich zebranych przez historię człowieka, który od momentu utraty Raju po dzień dzisiejszy tęskni za bliskością Boga. Tęskni i… walczy o zachowanie pragnienia Boga, walczy o trwałość i sens nadziei, poszukuje i dąży do Tego, Który kocha każdego z nas osobno i Który tak bardzo umiłował świat i człowieka w nim, że Syna Swego Jednorodzonego dał, byśmy mogli mieć życie wieczne.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.2/10 (11 votes cast)Strona 1 z 9123456789