Śniadanie w 0B

21.11.2017r. grupa 0B wspólnie z wychowawcą przygotowała pożywne śniadanie. Z przyniesionych przez siebie produktów powstały smaczne, kolorowe, a przede wszystkim zdrowe kanapki.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (3 votes cast)Siódmoklasiści na ziemi mińskiej

Dnia 20 listopada 2017 r. uczniowie klas siódmych obejrzeli spektakl pt. „Zemsta” w sali widowiskowej „Muza” w Mińsku Mazowieckim, który został zrealizowany przez Teatr Lektur Szkolnych w Warszawie. Komedia w czterech aktach w reżyserii Pawła Rusinowskiego była oparta na dramacie Aleksandra hrabiego Fredry pod tym samym tytułem. „Zemsta” to utwór, który mimo, że piętnuje wady narodowe Polaków, sprawia, że jesteśmy zdolni śmiać się z samych siebie i z przymrużeniem oka traktować swoje przywary. Postaci pokazane przez reżysera w sposób karykaturalny, specjalnie przerysowany charakter każdej z nich, nie pozbawiał sympatii odbiorców sztuki, dlatego bohaterowie,
choć pełni wad, dali się lubić. Następnie siódmoklasiści udali się do Muzeum Ziemi Mińskiej, w którym obejrzeli kolekcje poświęcone historii miasta i rejonu: fotografie, dokumenty, mapy oraz ekspozycje stałe prezentujące: dzieje miasta w malarstwie i grafice artystów mińskich oraz historię Ochotniczej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. Zwiedzili także wystawę manierek i menażek jeńców wojennych państw zaborczych z lat 1914 – 1918. Wyjazd do Mińska Mazowieckiego okazał się nietypową lekcją literatury i historii, co z pewnością wzmocniło więzi uczniów z regionem mińskim, uświadomiło im nasze przywary narodowe, a także nauczyło dystansu do samych siebie i typowych cech Polaków.
Wychowawcy klas: Iwona Wierzbicka, Anna Ludwiniak, Anna Mazur, Jacek Gałązka

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.2/10 (5 votes cast)Szkolny Dzień Życzliwości

21 listopada, już po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował apel, na którym przedstawił historie powstania święta oraz główna ideę – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy. W tym dniu pamiątkowe dyplomy otrzymali uczniowie oraz nauczyciele uznani przez szkolną społeczność za najżyczliwszych. Serdecznie gratulujemy.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.2/10 (16 votes cast)Grupa 0 D robi zdrowe śniadanie

Każdy wie, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia. Dzieciaki z naszej klasy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Z przyniesionych przez siebie produktów zrobiły posiłek, który dodał wszystkim dużo sił na nadchodzący dzień.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/10 (5 votes cast)Konkurs kolęd, pastorałek i piosenek Bożonarodzeniowych

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Halinowie zaprasza na gminny konkurs kolęd, pastorałek i piosenek Bożonarodzeniowych organizowany przy współudziale Gminnego Centrum Kultury.

Regulamin konkursu —>>>

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.4/10 (5 votes cast)Szkolne Koło Caritas

W dniach 27,28 i 29.11.17r Szkolne Koło Caritas przeprowadzi akcję zbiórki funduszy dla Igi Napierały – podopiecznej Fundacji Szlachetny Bohater. Dziewczynka choruje na pęcherzowe oddzielenie naskórka – Epidermolysis Bullosa simplex (EB). Choroba sprawia ogromny ból i wielki dyskomfort. Skóra jest bardzo delikatna, a jej regeneracja osłabiona. Pęcherze mogą powstać od podstawowych, codziennych czynności, takich jak siedzenie na krześle, chodzenie, noszenie ubranek czy obuwia, opieranie się o twardą powierzchnię, czy po prostu
zabawy. Czasem nawet jedzenie sprawia jej ból, pojawiają się kolejne rany i krew. Dzieciństwo Igi jest przesycone bólem. Aby ulżyć jej w cierpieniu, zbieramy środki, aby sfinansować na bieżąco stosowane medykamenty, w tym rękawy ortopedyczne, bandaże i opatrunki typu Mepilex (miesięcznie pochłaniają 3,5 tys. złotych!!!). Potrzebne są też systematyczne wizyty u osteopaty i dietetyka oraz rezonans. Celem zbiórki jest także sfinansowane regularnego, specjalistycznego leczenia oraz pobytu w wyspecjalizowanym ośrodku (koszt ok.10 tys. złotych). Bądźmy Szlachetnymi Bohaterami i pomóżmy Idze.
Szkolne Koło Caritas

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (5 votes cast)Strona 1 z 6123456