Mistrzostwa Powiatu Mińskiego – indywidualne biegi przełajowe.

Dnia 28 września 2017 roku na stadionie w Mińsku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Mińskiego w indywidualnych biegach przełajowych. Młodzi sportowcy rozpoczynali bieg ze startu wspólnego na dystansie 1500, 1000 i 800 metrów. Naszą szkołę reprezentowało 11 osób. Reprezentacja naszej szkoły wypadła znakomicie! Wszyscy pobiegli na maksimum swoich możliwości, dzięki czemu osiągnęli tak wspaniałe wyniki. Warto wspomnieć, że w różnych kategoriach wiekowych startowało od 30 do nawet 90 zawodników ze szkół z całego powiatu. Osoby, które zajęły miejsca 1-8 awansują do kolejnego etapu rywalizacji – Mistrzostw Regionu Siedleckiego (półfinał województwa), które odbędą się 12 października.
Gratulujemy wspaniałej postawy! (więcej zdjęć na blogu „WF z Klasą”)
Opiekunowie: M. Lesiak, P. Jurewicz


Wyniki: Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.2/10 (13 votes cast)Rocznica napaści ZSRR na Polskę.

Tradycją naszej szkoły jest pamięć o rocznicy napaści ZSRR na Polskę. 17 września 1939, zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Armia Czerwona przekroczyła granice Polski. Związek Radziecki złamał pakt o nieagresji, który miał obowiązywać do końca 1945 roku. W rocznicę tych wydarzeń Poczet Sztandarowy naszej szkoły oraz uczniowie wraz dyrekcją i nauczycielami uczestniczyli w mszy w kościele w Długiej Kościelnej, która poświęcona była modlitwie za ojczyznę oraz za wszystkie ofiary tej zbrodniczej agresji. Mszę celebrował ksiądz Cezary Szadujkis, który w kazaniu podkreślał, jak ważna jest wolność człowieka i w dzisiejszych czasach. Po mszy przemówienie w imieniu Burmistrza Halinowa wygłosił sekretarz gminy Pan Robert Grubek. Uczniowie Gimnazjum w Halinowie przedstawili znane wiersze o tematyce II wojny światowej. Na zakończenie uroczystości Poczty Sztandarowe, przedstawiciele władz samorządowych i powiatowych, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy wraz z uczniami i uczestnikami mszy przemaszerowali na miejscowy cmentarz, złożyć wiązanki w hołdzie ofiarom wojny.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.4/10 (14 votes cast)XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego – „Adres: Niebo. Napisz list do Jana Pawła II”.

Dnia 06 września 2017r. odbyły się szkolne eliminacje do XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego. Temat pracy: „Adres: Niebo. Napisz list do Jana Pawła II”. Spośród utalentowanej gromadki uczniów jury wyłoniło najciekawsze prace, które zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się 06 października 2017r.
Oto wyniki konkursu (etap szkolny):
Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.2/10 (13 votes cast)Program Iskierka pod patronatem Burmistrza Halinowa

herb halinow W trosce o bezpieczeństwo, rozwój dzieci i promowanie profilaktyki przeciwpożarowej zapraszamy do „Programu Iskierka” , który odbywa się pod patronatem Pana Burmistrza Halinowa. Zajęcia skierowane są dla dzieci z oddziałów zerowych: 0 A, 0B, 0C, 0D. Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu, w ramach świetlicy zerówek. Każde zajęcia trwać będą 40 min. i są bezpłatne. Zajęcia podzielone będą na panele edukacyjne: zapoznanie z pracą strażaka, poznanie numerów alarmowych. pierwsza pomoc przedmedyczna, panel woda, panel las oraz przygotowanie do występu z okazji Dnia Strażaka. Prowadzić je będzie dh Joanna Szczepańska – wiceprezes OSP Długa Kościelna, czynny strażak OSP, ratownik, nauczyciel. Więcej informacji u wychowawców grup zerowych. Zgłoszenia do „Programu Iskierka” i dołączenie do ,,Dziecięcej Drużyny Pożarniczej” można odebrać u Wychowawców. Zgłoszenia można składać do 29 września. Od października ruszają pierwsze zajęcia. O zajęciach poinformują wychowawcy grup.

Opiekun Dziecięcej Drużyny Pożarniczej
dh Joanna Szczepańska

Zgoda rodzica na udział dziecka w programie Iskierka.

Szczegółowe informacje o projekcie —>>>

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.9/10 (10 votes cast)Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w zreformowanej ośmioklasowej szkole podstawowej. To historyczna chwila. Uczniowie jak zwykle nie zawiedli – wspaniałe stroje galowe nadały odświętny nastrój imprezie inauguracyjnej. Całej społeczności szkolnej życzymy spokojnego roku, pełnego wzajemnego zrozumienia i wspólnych sukcesów dydaktycznych i wychowawczych.


Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.1/10 (21 votes cast)Strona 1 z 11