Wiosenne fantazje kulinarne

W tym roku w klasach I-III połączono powitanie wiosny z promocją zdrowego odżywiania. Przyświecało nam hasło „Witamy wiosnę zdrowo i kolorowo”. Uczniowie ubrali się w stroje koloru żółtego lub z żółtymi akcentami. W otoczeniu słonecznych barw od razu zrobiło się wesoło! Przyjście wiosny uczciliśmy też działaniami pod nazwą „Wiosenna fantazja kulinarna”. Każda klasa przygotowała samodzielnie zdrowe danie. Można było wybrać według uznania: sałatkę owocową – warzywną, koktajl mleczno – owocowy, wiosenne kanapki, szaszłyki owocowe. Tematyka zdrowego odżywiania nie jest obca naszym uczniom. Od lat szkoła włącza się w akcje „Owoce w szkole” oraz „Szklanka mleka”. Zachęcają one dzieci do spożywania owoców, warzyw i mleka oraz cieszą się niesłabnącą popularnością. Pierwszy dzień wiosny był doskonałą okazją do połączenia zabawy z pożytecznym działaniem na rzecz zdrowia.

Wiecej »

Rating: 7.8/10 (8 votes cast)

Witaj Majowa Jutrzenko

Do XIV Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej przystąpiło 5 uczniów z klas IV – VI. Dnia 6.04.2017r. odbyły się eliminacje szkolne. Jury: A. Kupiec i H. Konowrocka wytypowało do reprezentowania naszej szkoły w II etapie konkursu: Sylwię Tomaszewską, Marcelę Terlecką oraz Beniamina Kuśmider, którzy pięknie recytowali wiersze podczas apelu. Publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami. Za udział w konkursie dziękujemy również Patrycji Wytrykowskiej i Wiktorii Gładek. Gratulujemy i zapraszamy chętnych do udziału w kolejnych konkursach recytatorskich.
Małgorzata Cudny

Rating: 9.3/10 (14 votes cast)

Magiczna chemia

Niezwykłą niespodzianką dla niektórych uczniów ze szkoły podstawowej był ciekawy pokaz magicznej chemii zaprezentowany przez starszych kolegów z gimnazjum. Na początku bardzo serdecznie przywitał nas dyrektor gimnazjum p. J. Rutkowski, który w ramach Projektu Edukacyjnego zaprosił przybyłych gości do obejrzenia ciekawej prezentacji.
Młodzi chemicy, ubrani w białe fartuchy, z wielką precyzją przedstawiali ciekawe doświadczenia. Wszyscy mogliśmy zobaczyć spalanie opiłków żelaza, magnezu, powstawanie sztucznej krwi, przeżyć wybuch wulkanu i kipiącej piany. Podczas wykonywanych ćwiczeń chętni do eksperymentowania uczniowie mogli w nich uczestniczyć. Dużą atrakcją był też sztuczny dym powstający z połączenia chemicznych składników oraz wzbudzający najwięcej emocji – tajemniczy płomień ognia. Uśmiech i życzliwość młodych chemików wskazywały na to, iż chemia i ciekawe eksperymenty są ich pasją życiową. Na zakończenie p.dyr. L. Kołakowska podziękowała gimnazjalistom i ich opiekunom za zaproszenie na ciekawy pokaz magicznej chemii.
Dla klasy VId udział w prezentacji stał się także okazją do zwiedzenia wszystkich zakątków szkoły. Duże korytarze, białe ściany, piękna biblioteka, sale lekcyjne oraz stołówka wywołały uśmiech, bowiem już od września niektórzy rozpoczną kolejny etap edukacji- VII klasę właśnie w tej nowoczesnej szkole.
Małgorzata Cudny

Wiecej »

Rating: 8.5/10 (12 votes cast)