Ach… cóż to był za rok!

Rok szkolny 2014/2015 był dla naszych uczniów rokiem bardzo pracowitym, ale przede wszystkim ciekawym. Nasi uczniowie uczestniczyli w wielu interesujących wydarzeniach: brali udział w programie Comenius – Partnerskie Projekty Szkół, wymianie międzynarodowej z Danią, różnych konkursach na szczeblu szkolnym, gminnym, powiatowym i wojewódzkim, aktywnie działali w szkolnym wolontariacie i samorządzie uczniowskim. Gimnazjaliści godnie reprezentowali szkołę i odnieśli wiele sukcesów.

Gimnazjum w Halinowie przez dwa lata uczestniczyło w projekcie Comenius Partnerskie Projekty Szkół „Tell me your story”. Przez ten czas uczniowie odwiedzili swoich rówieśników w Hiszpanii, Austrii, Finlandii, Estonii, Turcji, Niemczech i Irlandii. W lutym br. to my zorganizowaliśmy spotkanie ośmiu krajów w naszej szkole i przez kilka dni gościliśmy uczniów i ich nauczycieli. Dzięki udziałowi w programie uczniowie mogli nie tylko poznawać różne kultury, obyczaje i tradycje, ale przede wszystkim doskonalić umiejętności językowe.

W tym roku w ramach corocznej wymiany gościliśmy również młodzież z Danii. Razem z Duńczykami zwiedziliśmy Warszawę, Kraków i Oświęcim. W maju zaś na zaproszenie kolegów to nasza młodzież poznawała Danię, jej kulturę, obyczaje i system edukacji. Dla naszych uczniów było to kolejne ciekawe doświadczenie i możliwość doskonalenia języka angielskiego.

Wiecej »

Rating: 7.9/10 (17 votes cast)

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Jak każdego roku uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczął polonez w wykonaniu klas trzecich. Następnie pani dyrektor Ewa Dziumak przedstawiła podsumowanie roku szkolnego – opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach, w których udział brali nasi gimnazjaliści oraz ich osiągnięciach i sukcesach. Następnie zaś rozdane zostały nagrody dla uczniów, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 4,75. Wręczone zostały również nagrody dyrektora dla uczniów, którym udało się osiągnąć średnią powyżej 5,0 oraz stypendia przyznane przez pana burmistrza Adama Ciszkowskiego.

Wiecej »

Rating: 7.8/10 (15 votes cast)

Koło misyjne

Uczniowie z koła misyjnego w bieżącym roku szkolnym ze sprzedaży ciast uzbierali 575 zł. Pieniądze te w całości zostały przekazane do Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Michalitek w ramach akcji „Adopcja serca” dla Ano Lisel z Kamerunu, a także jako wsparcie materialne na prowadzone przez siostry oratorium dla ubogich dzieci.

Uczniowie z koła misyjnego po raz kolejny przygotowali sadzonki kwiatów jednorocznych, a wyhodowane rośliny posadzili przed szkołą.

Opiekun koła – Ewa Szulim

Rating: 5.5/10 (2 votes cast)

Bal trzecich klas

Tegoroczny bal klas trzecich odbył się 20 czerwca. Jak zawsze czas przed balem był dla uczniów bardzo pracowity – uczniowie przez kilka tygodni ćwiczyli po lekcjach poloneza, tworzyli dekoracje, przygotowywali muzykę i oczywiście … wybierali stroje.
Bal rozpoczął się tradycyjnie polonezem, który uczniowie zatańczyli bardzo ładnie. Następnie zaś gimnazjaliści udali się na poczęstunek, po którym czekała na nich zabawa przy dźwiękach muzyki disco. Wszyscy bawili się znakomicie do późnych godzin wieczornych.

Wiecej »

Rating: 6.0/10 (9 votes cast)

Gimnazjaliści w Legolandzie!

Dwudziestu dwóch gimnazjalistów ze Szkolnego Klubu Europejskiego wyjechało pod koniec maja, na sześcio – dniową wymianę międzyszkolną do zaprzyjaźnionej szkoły do Esbjerg, w Danii . Grupą opiekowały się panie D. Standziak i K. Tulewicz.

Nauczyciele i uczniowie miło nas powitali, czekał również na nas wspaniały poczęstunek włąsnorecznie przygotowany przez młodych Duńczyków. Uczniowie przedstawili prezentacje multimedialne dotyczące historii i kultury Danii, a nastepnie zaproszono nas do szkolnego teatru. Odbyliśmy wędrówkę po szkole. Zobaczyliśmy sale lekcyjne oraz bogate zaplecza laboratoryjne pracowni, które zrobiły na nas ogromne wrażenie.

Wiecej »

Rating: 9.0/10 (4 votes cast)

Z działań wolontariuszy …

Nasi wolontariusze przez cały rok szkolny bardzo chętnie podejmowali różne działania mające na celu pomoc innym osobom.
Jednym z takich działań jest „Adopcja serca”. Jest to jedna z form pomocy dzieciom z krajów Trzeciego Świata. Gimnazjaliści przez cały rok szkolny piekli ciasta, które potem sprzedawali na przerwach, organizowali loterie fantowe. Zebrane przez nich fundusze zostaną przekazane na pomoc trzem chłopcom z Afryki.
Wolontariusze z dużym zaangażowaniem systematycznie pomagają również osobom starszym w „Promyku”. Uczniowie klas pierwszych natomiast często odwiedzają przedszkolaków z grupy „Mróweczki”. Organizują oni dla dzieci różne gry i zabawy.

Wiecej »

Rating: 7.0/10 (7 votes cast)