XII Korneliada matematyczna 2014 – Konkurs i zabawa matematyczna dla uczniów z Gminy Halinów

2 kwietnia 2014r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Halinowie odbył się Gminny Konkurs – XII KorneliadaMatematyczna. W matematycznych zawodach brało udział 46 uczestników z klas IV-VI z terenu Gminy Halinów. Uczniów z Halinowa, gości z Brzezin, Cisia oraz z Okuniewa powitała Ewa Dziumak– dyrektor szkoły i życzyła wszystkim uczestnikom konkursu zdrowej rywalizacji oraz osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Celem konkursu jest:
– popularyzacja matematyki wśród dzieci,
– możliwość sprawdzenia posiadanych przez uczniów wiadomości i umiejętności matematycznych na forum rówieśników naszej gminy,
– wzmacnianie motywacji do nauki, logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów w twórczy sposób.

Konkurs przebiegł w dwóch etapach:
I etap – 20 zadań zamkniętych sprawdzających wiadomości i umiejętności matematyczne.
II etap – 5 zadań otwartych wymagających szczególnie wnikliwego czytania i myślenia matematycznego.

Zwycięzcy konkursu:

Wiecej »

Rating: 5.8/10 (15 votes cast)

Przewodnicząca: Zuzanna Połog, kl. VIa

Zastępca: Patrycja Beczek, kl. VIb

Sekretarz, skarbnik: Karolina Adamiec, kl. VIa

Sekcje:

Sekcja „gazetkowa”: Sekcja „porządkowa”:
Jakub Wiechetek, kl. VId – przewodniczący
Julia Gomulska, kl. VId
Ewa Szymańska, kl. VId
Maciej Kurzyp, kl. VIb – przewodniczący
Krzysztof Kurzyp, kl. VIb
Jakub Wicik, kl. VIb
Radosław Pożycki, kl. VIb (rezerwa)
Mateusz Jarzębski, kl. VIb (rezerwa)
Rating: 5.4/10 (7 votes cast)

Powitanie wiosny

W tym roku powitanie wiosny w naszej szkole nastąpiło już na początku marca, kiedy to zostały ogłoszone szkolne konkursy:
1) Konkurs indywidualny na pracę przestrzenną pod hasłem: „Znaki wiosny”;
2) Konkurs międzyklasowy na plakat-kolaż pt. „W zdrowym ciele – zdrowy duch”.

Również sekcja „gazetkowa” Samorządu Uczniowskiego przygotowała gazetkę tematyczną na szkolnym korytarzu, informując społeczność szkolną, że wielkimi krokami zbliża się wiosna.

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny trwały dwa dni – 20 i 21 marca. W czwartek, 20 marca, rozpoczęliśmy powitanie wiosny od konkurencji sportowej nazywanej „Wyścigami rzędów”. Reprezentanci uczniów z poszczególnych klas (5 dziewcząt i 5 chłopców) musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami sportowymi, ale też umiejętnościami współdziałania w grupie i współzawodnictwem w duchu fair play. Uczniowie rywalizowali ze sobą w siedmiu konkurencjach – były wyścigi na kocykach, z gazetami, w workach, z piłeczką pingpongową, z materacami oraz z zasłoniętymi oczami. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwały nauczycielki wychowania fizycznego, pani Kamila Sielecka oraz pani Elżbieta Cybulska, które były też pomysłodawczyniami ww dyscyplin. Pozostali uczniowie gorąco i ochoczo zagrzewali swoich rówieśników, obserwując całe wydarzenie z trybun.

Wyniki konkurencji sportowych:

I miejsce – klasa IVd klasa Vb klasa VIa
II miejsce – klasa IVb klasa Vc klasa VIc
III miejsce – klasa IVc klasa Va klasa VIb
IV miejsce – klasa IVa klasa Vd klasa VId

[Gallery not found]

Wiecej »

Rating: 7.0/10 (3 votes cast)

Najlepsi z najlepszych

Na początku marca Samorząd Uczniowski przygotował wystawę przedstawiającą uczniów, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen w I semestrze oraz uczniów, którzy lubią chodzić do szkoły i osiągnęli oni w I semestrze 100% frekwencję. W ten sposób samorząd stara się promować wśród młodzieży takie cechy jak: obowiązkowość, systematyczność i wytrwałość. Doceniamy zapał i podziwiamy ich hart ducha!

p. M. Chróścik, p. M. Rudnik

[Gallery not found]
Rating: 7.0/10 (6 votes cast)