Pan Stanisław Roszkowski gościem spotkania z młodzieżą z Erasmusa+

13 stycznia w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego odbyły się warsztaty o przedsiębiorczości i spotkanie z panem Stanisławem Roszkowskim właścicielem drukarni w Kazimierowie. Gości przywitała pani dyrektor Lidia Kołakowska. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie zaangażowani w realizację projektu „3E Experience the Enthusiasm of Entrepreneurship”, uczniowie klas 8c, 6a i klas 7c i 7d, nauczyciele panie M. Rzążewska, B. Grynfelder, M. Chróścik, M.Rudnik, M. Podolak, A .Kalita- Babis, A. Kacprzak i koordynator projektu K. Tulewicz.
Pani Karolina Isio-Kurpińska prowadząca warsztaty przygotowała zadania aktywizujące dla uczniów i skierowała pytanie: „Przedsiębiorca – kto to jest?” . Młodzież poradziła sobie z zadaniem w sposób imponujący. Wymienili wiele cech i wskazali umiejętności, jakimi powinien się odznaczać współczesny przedsiębiorca.
W drugiej części zajęć pan S.Roszkowski opowiedział o swoich doświadczeniach w prowadzeniu przedsiębiorstwa: niełatwych początkach, ogromnym wkładzie pracy własnej, ale też podkreślił, że ważną cechą jest wytrwałość w dążeniu do celu. Wskazał kluczowe cechy, jakimi powinien się charakteryzować każdy biznesmen. W swojej wypowiedzi dodał, że mogą pojawić się sytuacje trudne, ale gdy ma się w otoczeniu przyjazne osoby, okażą wsparcie i pomoc.
Opowiedział wiele o swoim życiu, o pasjach m.in. hodowli rasowych kur, ciekawości świata, podróżach zarówno do krajów europejskich, jak również Azji i umiłowanej Japonii. Chętnie odpowiedział na wszystkie pytania zadawane przez uczniów. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Zadowoleni uczniowie już czekają na umówioną wizytę w drukarni Taurus i przyległych ogrodach.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.9/10 (12 votes cast)Co oznacza „zrównoważony rozwój”?

W listopadzie uczniowie klas ósmych w ramach programu unijnego Erasmus+ zajęli się pojęciem zrównoważonego rozwoju z zakresu ekologii. Uczniowie poznali sposoby gospodarowania naturalnymi zasobami, które zapewnia Matka Ziemi, poszerzyli też swoją wiedzę na temat organizacji proekologicznych. Młodzież dowiedziała się, że środowisko naturalne jest podstawą zrównoważonego rozwoju i dlatego tak ważna jest jego ochrona, mająca na celu umożliwienie przyszłym pokoleniom korzystanie z jego naturalnych zasobów. Na podsumowanie trzygodzinnych zajęć języka angielskiego uczniowie przygotowali plakaty zachęcające kolegów i koleżanki do ochrony zasobów środowiska naturalnego. Hasła zamieszczone na plakatach zostały opracowane w języku angielskim i uatrakcyjnione kolorowymi rysunkami. Prace uczniów można podziwiać na szkolnej gazetce na I piętrze w budynku C.
NAUCZYCIEL JĘZ. ANGIELSKIEGO: M. Rudnik

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.4/10 (9 votes cast)Erasmus + Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy

Młodzież realizująca projekt o przedsiębiorczości w programie Erasmus+ ozdobiła świątecznie Kącik projektowy
składając Dyrekcji szkoły, pedagogom, pracownikom szkoły, koleżankom i kolegom życzenia świąteczne
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
Merry Christmas and Happy New Year!

erasmus

Artykuł —>>>
Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy
Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.2/10 (13 votes cast)Erasmus+ Raport November 2019

erasmus logo male Raport November 2019

Zespół nauczycieli i uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Halinowie przy aktywnym wsparciu i pomocy Pani Dyrektor zrealizował poniższe punkty programu:

  1. Został przygotowany comiesięczny raport z działań projektowych i przesłany do szkoły koordynującej w Rumunii.
  2. Grupa uczniów zaangażowanych w realizację projektu „3E – Experience the Enthusiasm of Entrepreneurship” wzbogaciła ekspozycję „Erasmus+Corner” w głównym holu szkoły, dopinając kolejny produkt – „3-E FLYER”. Broszura promującą projekt została opracowana przez szkołę z Sycylii.
  3. Grupa uczniów przygotowała w formie barwnego komiksu The photo Story of the beginnings of our project pod kierunkiem nauczyciela informatyki, p. D. Bębnowicz i koordynatora p. K.Tulewicz.
  4. Nauczycielka j. angielskiego, p. M. Rudnik przeprowadziła w klasie siódmej lekcję języka angielskiego na temat ochrony środowiska i jego zasobów.
  5. Koordynator projektu, p. K. Tulewicz przeprowadziła zajęcia w języku angielskim z grupą uczniów zaangażowanych w jego realizację, na których mówiliśmy na temat cech osobowych ważnych dla przyszłego przedsiębiorcy.
  6. Wszystkie materiały projektowe były na bieżąco umieszczane na stronie szkoły przez p. dyrektor, L. Kołakowską.
  7. Opublikowaliśmy materiał dotyczący działań w projekcie na stronie gminy.
  8. Zgodnie z ustaleniami koordynatora został opublikowany na łamach gazety regionalnej „Co słychać?” artykuł informujący społeczność lokalną o realizacji projektu.
  9. Podczas cyklicznych spotkaniach projektowych: Wiecej »
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Komiks projektu Erasmus+

komiks Nasi uczniowie z projektu Erasmus+ stworzyli komiks o realizacji dotychczasowych działań. Pod okiem nauczycieli informatyki i języka angielskiego oraz koordynatora projektu szlifowali umiejętności cyfrowe, językowe, a także umiejętność pracy w grupie.
Zobacz komiks —>>>
Wkrótce komiks zamieścimy na platformie ETwinning.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (2 votes cast)Poznajemy kraje partnerskie biorące udział w programie ERASMUS+

W październiku uczniowie z klasy 6a podczas zajęć rozwijających z języka angielskiego przygotowywali grupowe projekty plastyczne charakteryzujące naszą Ojczyznę oraz kraje partnerskie współpracujące z naszą szkołą w ramach programu europejskiego ERASMUS+. Kraje te to: Włochy, Finlandia, Hiszpania i Rumunia. Uczniowie kształcili swoje umiejętności językowe, przygotowując plakaty w języku angielskim. Poznali nazwy stolic i innych głównych miast w poszczególnych krajach, dowiedzieli się, w jakich językach obcych posługują się mieszkańcy tych krajów oraz jaką walutą się posługują. Swoje prace uatrakcyjnili rysunkami oraz ciekawostkami, np. w którym roku powstała pierwsza pizza? Z kolei na początku listopada uczniowie z klas: 7c i 7d zajęli się tematyką różnic i podobieństw kulturowych w oparciu o tekst pt. „National similarities and differences”. W trakcie zajęć z języka angielskiego wykonali prace projektowe na temat kultury, kulinariów, obrzędów i zwyczajów oraz geografii krajów partnerskich. Swoje prace wzbogacili o ciekawe ilustracje. W tym czasie, wyznaczona grupa dziewcząt: Zosia, Wera, Hania i Nadia przygotowały hasła w języku angielskim promujące tolerancję na świecie, np.: „tolerance”, „trust”, „otherness”, „accept the world”, itp. Wspólne projekty językowe były świetną okazją do rozwijania umiejętności działania w grupie, wyznaczania ról oraz organizowania własnej pracy. Prace uczniów można podziwiać na wystawie, poświęconej programowi ERASMUS+, w budynku C przy wejściu do szkoły. Wszyscy świetnie się spisali!!!
NAUCZYCIEL JĘZ. ANGIELSKIEGO: M. Rudnik

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.8/10 (5 votes cast)Strona 1 z 212