Poznajemy kraje partnerskie biorące udział w programie ERASMUS+

W październiku uczniowie z klasy 6a podczas zajęć rozwijających z języka angielskiego przygotowywali grupowe projekty plastyczne charakteryzujące naszą Ojczyznę oraz kraje partnerskie współpracujące z naszą szkołą w ramach programu europejskiego ERASMUS+. Kraje te to: Włochy, Finlandia, Hiszpania i Rumunia. Uczniowie kształcili swoje umiejętności językowe, przygotowując plakaty w języku angielskim. Poznali nazwy stolic i innych głównych miast w poszczególnych krajach, dowiedzieli się, w jakich językach obcych posługują się mieszkańcy tych krajów oraz jaką walutą się posługują. Swoje prace uatrakcyjnili rysunkami oraz ciekawostkami, np. w którym roku powstała pierwsza pizza? Z kolei na początku listopada uczniowie z klas: 7c i 7d zajęli się tematyką różnic i podobieństw kulturowych w oparciu o tekst pt. „National similarities and differences”. W trakcie zajęć z języka angielskiego wykonali prace projektowe na temat kultury, kulinariów, obrzędów i zwyczajów oraz geografii krajów partnerskich. Swoje prace wzbogacili o ciekawe ilustracje. W tym czasie, wyznaczona grupa dziewcząt: Zosia, Wera, Hania i Nadia przygotowały hasła w języku angielskim promujące tolerancję na świecie, np.: „tolerance”, „trust”, „otherness”, „accept the world”, itp. Wspólne projekty językowe były świetną okazją do rozwijania umiejętności działania w grupie, wyznaczania ról oraz organizowania własnej pracy. Prace uczniów można podziwiać na wystawie, poświęconej programowi ERASMUS+, w budynku C przy wejściu do szkoły. Wszyscy świetnie się spisali!!!
NAUCZYCIEL JĘZ. ANGIELSKIEGO: M. Rudnik

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.7/10 (3 votes cast)Raport October 2019

Zobacz podstawowe informacje o projekcie —>>>
Raport działań october 2019 —>>>
Regulamin udziału w projekcie —>>>
Brochure Erasmus – praca Włochów —>>>

LOGO PROJEKTU – ostatecznie wygrało logo wymyślone przez szkołę z Rumunii. Gratulujemy.
erasmus

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.7/10 (7 votes cast)Erasmus+ w działaniu

Uczniowie zaangażowani w projekt Erasmus+ przygotowują tablice informacyjną o projekcie. A już niedługo będzie się działo. Przedsiębiorczość to główna myśl scalająca działania w naszej szkole, a nad wszystkim czuwa koordynator p. Krystyna Tulewicz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.3/10 (10 votes cast)Wybieramy logo projektu „Experience the enthusiam of Enterpreneurship”

Nauczyciele informatyki i plastyki zorganizowali w pierwszych dniach września szkolny konkurs „Logo projektu „Experience the enthusiam of Enterpreneurship”. Wśród licznych prac konkursowych nauczycielejeszcze ustalają tą najlepszą. Wyniki niedługo.


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Experience the enthusiasm of Enterpreneurship

12 września 2019. Pierwsze, robocze spotkanie nauczycieli zaangażowanych w projekt Erazmus+. Dowiadujemy się od szkolnego koordynatora, p. Krystyny Tulewicz o głównych założeniach projektu, a także krajach partnerskich. Wspólnie ustalamy działania w celu pozyskania młodzieży i ich rodziców oraz całego środowiska lokalnego do realizacji projektu przedsiębiorczości „Experience the Enthusiam of Entrepreneurship”.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Strona 1 z 11