Zaczynamy tegoroczną akcję! „Wyślij pączka do Afryki”

Bez tytułu
Przyłącz się, a wspólnie zrobimy wiele dobrego!
Drodzy uczniowie, postanowiliśmy włączyć się do Ogólnopolskiej Akcji „Wyślij pączka do Afryki”, której głównymi organizatorami są Misjonarze kapucyni w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na: posiłki dla osieroconych dzieci, czystą, zdrową wodę z 3 nowych studni, edukację dla dzieci z buszu, operacje dla niepełnosprawnych, nowe kaplice w 3 wioskach w buszu, nowe boisko, plac zabaw, zajęcia dla dzieciaków. Postanowiliśmy wziąć sprawę w swoje ręce. Robimy śliczne pisanki, aby je spieniężyć. W ramach tej akcji wasi koledzy i koleżanki z klasy 6d wpadli na kolejny pomysł, jest to: „ BRANSOLETKA PRZYJAŹNI – zaprzyjaźnij się z dziećmi z Afryki”. Wolontariusze serdecznie zapraszają wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji. Jak działamy? To proste. Zrób bransoletkę, podpisz ją i zanieś do p. Małgorzaty Cudny. Waszą biżuterię będziemy sprzedawać do 25 marca w głównym holu przy stolikach w szkole podstawowej (godz. 11:30 – 11:45). Zachęcamy Was do kupowania. Każdy grosik jest na wagę złota.
Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.1/10 (16 votes cast)34. Światowe Dni Młodzieży – Panama 2019

„Chrześcijanin musi mieć radosne oblicze.
(…) Pan Bóg jest blisko niego”.
W dniach 23-27 stycznia Ojciec Święty uczestniczył w 34. Światowych Dniach Młodzieży. To już 26. podróż zagraniczna papieża Begoglio. Papież Franciszek zachęcał młodzież, aby „Iść naprzód, nie po to, aby tworzyć jakiś Kościół paralelny, bardziej „rozrywkowy” czy „cool” w wydarzeniu dla młodych, z jakimiś elementami dekoracyjnymi, jakby to miało uczynić wszystkich szczęśliwymi. Myślenie w ten sposób byłoby brakiem szacunku dla was – zaznaczył Ojciec Święty – i tego wszystkiego, co Duch mówi nam poprzez was. Macie spełnić marzenie, z jakim Pan was wymarzył”. “Poczujcie, że macie misję i zakochajcie się w niej, a to zadecyduje o wszystkim”. Jakie zadania papież Franciszek zadał młodym?

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (11 votes cast)ŻYJ, WALCZ, ZWYCIĘŻAJ – Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne to bardzo szczególny czas, który pozwala lepiej i głębiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, czas, który pozwala lepiej zrozumieć istotę tych świąt. To właśnie podczas rekolekcji bardziej zagłębiamy się w mękę Chrystusa i uświadamiamy sobie prawdy, o których na co dzień, żyjąc w biegu, często zapominamy. Rekolekcje to przede wszystkim czas na pojednanie i pogłębienie więzi z Panem Bogiem. W tym roku szkolnym Rekolekcje Wielkopostne prowadził ks. Przemysław Połomski. Głównym tematem była nauka o walce duchowej, walce o nasze życie wieczne. Przesłanie: Tak jak Dawid z Goliatem wygrał przy pomocy 5 kamieni i z Panem Bogiem tak my walczymy przez: 1 kamień – Biblię, 2 kamień – Spowiedź Świętą, 3 kamień – Mszę Świętą, 4 kamień – Modlitwę i 5 kamień – Post. Pierwszego dnia została omówiona ważność Biblii w naszym życiu. W drugim dniu przeżywaliśmy dzień spowiedzi i rachunek sumienia. Było wystawienie Najświętszego Sakramentu. W klasach IV – V został wspólnie odmówiony różaniec święty, a w klasach VI – VIII Koronka do Bożego Miłosierdzia. Trzeciego dnia podczas nauki ks. Przemysław uświadomił nam, że wszyscy jesteśmy Rycerzami Pana Boga i Maryi. Zostaliśmy powołani do waliki o Królestwo Boże. Naszym mieczem są: Słowo – Dobre Uczynki – Modlitwa. Rekolekcje zakończyły się wspólną Mszą Świętą, po której został rozstrzygnięty konkurs. Należało odpowiedzieć na pytania: Ile ksiąg ma Biblia? Ile ksiąg ma ST? Ile ksiąg ma Nowy Testament. Zwycięzcami zostali: Basia Wojcieszko i Dawid Blicharz. Gratulujemy.
Dziękujemy Księdzu Połomskiemu za wygłoszone nauki rekolekcyjne. Czas rekolekcji uświadomił nam własne niedoskonałości. „Nauki rekolekcyjne pokazały, co powinniśmy zmienić w życiu i ile pracy musimy włożyć w to, żeby nasze życie mogło stawać się lepsze. Te rekolekcje pokazały, że jakkolwiek toczy się świat, cokolwiek próbuje nam się wmówić, prawdziwa droga jest tylko jedna. To droga przez Chrystusa”.
Z okazji rekolekcji uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Przyjaciele Misji” przygotowali okolicznościową wystawę z prac kolegów i koleżanek. Dziękuję wszystkim uczniom za wspólną pracę.

Szkolny Klub Wolontariatu „Przyjaciele Misji”
Małgorzata Cudny

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.7/10 (21 votes cast)Żeby mieć pokój w sobie…

Żeby mieć pokój w sobie, trzeba sobie pomagać, a zawsze możemy, bo nie ma na to limitu, bo potrzeby ludzi biednych i głodujących wciąż są aktualne. Wystarczy chcieć. Nam się wciąż chce. Mamy duże pokłady siły, mamy pomysły i chęci, aby działać i zachęcać do działania.
Pewnego dnia zadzwoniła do nas siostra Barbara z redakcji Małego Rycerzyka Niepokalanej z pytaniem, czy chcemy opowiedzieć czytelnikom o naszych sukcesach w rozdawaniu darów i uśmiechu? Zgodziliśmy się, bo przecież w grupie jest siła. Im więcej ludzi będzie zmieniać świat na lepszy, tym większa szansa, że na świecie będzie więcej miłości. A przecież o to chodzi. Nasze motto życia brzmi – Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię. Nie zawsze jest to proste, ale możliwe. Zachęcamy Was do naszych wspólnych działań. Możesz dołączyć do nas. Pobierz wniosek ze strony szkoły, który znajdziesz w zakładce – PRZYJACIELE MISJI i wypełniony przynieś do p. Małgosi Cudny. Zachęcamy Was do czytania wspaniałego katolickiego miesięcznika dla dzieci założonego przez św. Maksymiliana Maria Kolbe. Kolejny nasz artykuł jest zamieszczony w Małym Rycerzyku Niepokalanej; Nr 12(297) Grudzień 2018 – niech wszyscy czytelnicy w Polsce i poza jej granicami dowiedzą się jak wielkie mamy serca.
Organizator Szkolnego Klubu Wolontariatu „Przyjaciele Misji”
Małgorzata Cudny, klasy IV-VII

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.4/10 (18 votes cast)Apostolstwo uśmiechu

„Uśmiech otwiera drzwi ludzkiego serca”
Święta Urszula Ledóchowska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, USJK, zwanych też urszulankami szarymi mawiała: „Wierz mi: twarz, na której stale bawi uśmiech jasny, serdeczny – wywiera cichy, zbawienny wpływ na otaczających. Uśmiech na twarzy wywołuje uśmiech na innych twarzach, a z uśmiechem wstępuje do duszy trochę radości, ciepła, trochę ufności. Uśmiech rozprasza chmury nagromadzone w duszy”. Postanowiliśmy więc z uśmiechem zgromadzić wiele ciekawych darów dla biednych dzieci, które dawno uśmiech straciły. Naszą wielką paczkę zapełniliśmy wszystkim co mogło by ucieszyć naszych rówieśników. Znalazły się w niej: ubrania sportowe, książki, gry planszowe, piłki, skakanki, pompki, pluszaki, plecaki i przybory szkolne, oraz bandaże i plastry opatrunkowe. Postanowiliśmy wszystko zawieźć do sióstr Urszulanek na ul. Wiślaną w Warszawie. Urszulanka SJK – siostra Teresa Wójcik – bardzo serdecznie nas przyjęła i dziękowała za szczodre serce uczniów z Halinowa i ich rodziców. Dowiedzieliśmy się, że siostry mają wiele placówek. Najważniejszy dom znajduje się w Pniewach. Mają również wiele placówek misyjnych za granicą w 14 krajach świata i każda pomoc jest potrzebna. Misjonarki służą ubogim m.in. na Filipinach, w Boliwii, na Białorusi, w Rosji, ale najwięcej swoich placówek mają w Afryce.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.8/10 (17 votes cast)Dom Samotnej Matki

Postanowiliśmy wyruszyć w drogę na spotkanie z oczekującymi pomocy, by przynieść słowo pociechy. Tym razem wyruszyliśmy na spotkanie samotnym mamom z Domu Samotnej Matki w Zielonce. Nasze działania przyniosły wielkie owoce. Uśmiech i radość. Pragnę podziękować wszystkim uczniom oraz rodzicom za ogromne zaangażowanie się w naszą wspólną akcję. Wasze dary, laurki i ciepłe słowa wielokrotnie mnie wzruszały. Dziękuję wszystkim uczniom za upieczone ciasta, ciasteczka, babeczki oraz ich sprzedaż podczas przerw szkolnych. Zgodnie z naszymi założeniami za zgromadzone pieniążki zostały kupione skrzynki, sadzonki kwiatów, ziemia, konewki i narzędzia ogrodnicze, które wraz z Waszymi niespodziankami zostały zawiezione do Zielonki. Z całego serca dziękuję Pani Krysi, właścicielce kwiaciarni Magnolia za ofiarowanie na ten cel palety kwiatów. Największym wolontariuszem w tej akcji była Klaudia Kaługa z klasy VIIa. Dziękujemy Ci Klaudio za trud i wielkie zaangażowanie!!
Szkolny Klub Wolontariatu „Przyjaciele Misji” i Małgorzata Cudny

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.7/10 (27 votes cast)Strona 1 z 3123