Ogłoszenia o konkursach

Nauczyciel religii pani Małgorzata Cudny zaprasza chętnych do udziału w konkursach.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.2/10 (13 votes cast)Dzieci – dzieciom z ubogich rodzin

VIII edycja charytatywnej akcji „Bombka” …ODDAJ SIEBIE DRUGIM, OTO MIŁOŚĆ…

  • Do 13 grudnia należy przynieść do p. Małgorzaty Cudny pięknie wykonaną bombkę.
  • Wszystkie Wasze prace wezmą udział w Szkolnym Konkursie – „NAJŁADNIEJSZA BOMBKA”.
  • W dniach 15 – 22.12.2019r. Wasze dzieła sztuki będą sprzedawane w kościele w Długiej Kościelnej.
  • Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc UBOGIM/CHORYM dzieciom z naszej gminy.

Zobacz szczegóły akcji —>>>

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.3/10 (26 votes cast)Dla tych, którzy odeszli…

Czas płynie, zmieniają się pory roku i znów będziemy przeżywać listopad – miesiąc refleksji nad sensem ludzkiego życia i przemijania. 1 listopada Kościół katolicki uroczyście wspomina wszystkich świętych. Znanych i anonimowych, dawnych i współczesnych. Uroczystość Wszystkich Świętych winna być jednym z najbardziej radosnych dni dla chrześcijan. W ciągu roku niemal każdego dnia przypada wspomnienie jednego lub kilku świętych znanych z imienia. Jednak ich liczba jest znacznie większa. Wiele osób doszło do świętości w zupełnym ukryciu. 2 listopada – wspomina się wszystkich wiernych zmarłych – „Dzień Zaduszny”. Jest to dzień modlitwy za tych, którzy w czyśćcu przygotowują się do chwały nieba.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (33 votes cast)„Wstańcie, chodźmy” – XIX Dzień Papieski

Dnia 17.10.2019r. odbył się uroczysty apel związany z 19. rocznicą obchodów Dnia Papieskiego. Tegoroczne hasło brzmi: „Wstańcie, chodźmy”. W czasie uroczystości została przybliżona postać wielkiego Polaka – Karola Wojtyły, który 16 października 1978r. został papieżem. Elementem dekoracji były ślady stóp, które nawiązywały do sakramentu chrztu św. Każdy wówczas otrzymał swoje imię, stał się Dzieckiem Bożym i został wezwany, by iść za Panem Jezusem. Życiorys papieża, wspólne pieśni, wiersze oraz wzruszające słowa św. Jana Pawła II wprawiały w zadumę. Słynne słowa papieża „ducha nie gaście” było i jest wezwaniem rozpalającym ogień wolności. „Nie bójcie się codziennie iść za Chrystusem drogą przykazań i Ewangelii, drogą wiary, która działa przez miłość”- mówił papież. „Być chrześcijaninem – to znaczy czuwać. Od was zależy jutrzejszy dzień”.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.9/10 (39 votes cast)„Wstańcie, chodźmy” – XIX Dzień Papieski

Z okazji uroczystości dla klas 4-8 został zorganizowany „Szkolny Konkurs – Jan Paweł II”. W kategorii plastycznej wpłynęło ponad 140 prac. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzinom za udział w konkursie. Dziękujemy uczniom za poświęcony czas i zaangażowanie w przygotowanie części artystycznej oraz dekoracji z okazji uroczystości. Dziękujemy jury: p. H. Konowrockiej, p. M. Chróścik, p. D. Bębnowicz i p. E. Cybula za pomoc w wytypowaniu najlepszych prac konkursowych, p. Z. Nadrowskiemu za podkład muzyczny i p. P. Jurewiczowi za fotorelację z uroczystości.Wyniki konkursu Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.9/10 (36 votes cast)Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

Październik został ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Postanowiliśmy „otworzyć oczy na problemy, które rozgrywają się w krajach misyjnych oraz przede wszystkim otworzyć serca na pomoc drugiemu człowiekowi”, bowiem „działalność misyjna Kościoła to nie liczby i statystyki, ale ludzie i ich często dramatyczne, pełne bólu i cierpienia historie”.

Do akcji DAR SERCA włączyli się: Jan Mielcarz, Weronika Pustoła, Zuzia Mieszkowska, Bartosz Kister, Weronika Zdun, Antoni Antkowiak, Julia Kamińska, Damian Pustoła i Weronika Pustoła. W sposób szczególny dziękuję rodzicom, którzy przygotowali wspaniałe paczki z ubrankami i nadzwyczajnymi niespodziankami. W imieniu rodziny, a zwłaszcza dzieci, dla których przynieśliście dary – wielkie Bóg zapłać.
Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.6/10 (38 votes cast)Strona 1 z 512345