Szkolny Klub Wolontariatu Przyjaciele Misji

Logo Misje (Kopiowanie) W roku szkolnym 2019/2020 Szkolny Klub Wolontariatu Przyjaciele Misji prezentuje plan swojej działalności.
Program Szkolnego Klubu Wolontariatu „Przyjaciele Misji”
Plan pracy Szkolnego Klubu Wolontariatu „Przyjaciele Misji” 2019/2020
Zgoda na uczestnictwo w Szkolnym Klubie Wolontariatu.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.3/10 (13 votes cast)Podziękowanie od misjonarzy kapucynów

Dzisiaj w imieniu Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Halinowie otrzymaliśmy darowiznę w ramach akcji „wyślij pączka do Afryki 2019”. Darowizna w wysokości 2287,19 zł złożona w imieniu Waszej społeczności zamieni się w czystą wodę dla ludzi w wioskach, posiłki dla dzieci osieroconych, możliwość pójścia do szkoły,
operacje niepełnosprawnych i wiele innych. Wasza pomoc przez ręce naszych misjonarzy kapucynów trafi do najbardziej potrzebujących.
Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wsparcie misji kapucyńskich. Bardzo dziękujemy.
br. Jerzy Steliga OFMCap. Fundacja Kapucyni i Misje

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.4/10 (14 votes cast)Ogólnopolska Akcja „Wyślij pączka do Afryki”. Podaruj dzieciom szkołę.

W kwietniu 2019r nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji „Wyślij pączka do Afryki’. Organizatorzy udostępnili nam linki, dzięki którym na lekcjach religii dowiedzieliśmy się o potrzebach dzieci i nie tylko w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie. Z uwagi na przepisy nie zajmowaliśmy się sprzedażą pączków, ale wpadliśmy na oryginalny pomysł, aby sprzedawać własnoręcznie zrobione pisanki, książki oraz świece Caritas, które ofiarowała nam na ten cel Pani Katarzyna Goździewska – dziękujemy! Do akcji włączyli się wolontariusze z SP i Gimnazjum sprzedając w/w gadżety w dniu otwartym w SP i w Gimnazjum, w parafii p.w NMP Matki Łaski Bożej w Halinowie, w parafii p.w św. Anny w Długiej Kościelnej. W czerwcu klasa VId pod przewodnictwem Wery Kijewskiej zorganizowała kolejną akcję – „Bransoletka Przyjaźni – zaprzyjaźnij się z dziećmi z Afryki”. Uczennice podczas przerw szkolnych sprzedawały własnoręcznie zrobione bransoletki.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.3/10 (13 votes cast)Zaczynamy tegoroczną akcję! „Wyślij pączka do Afryki”

Bez tytułu
Przyłącz się, a wspólnie zrobimy wiele dobrego!
Drodzy uczniowie, postanowiliśmy włączyć się do Ogólnopolskiej Akcji „Wyślij pączka do Afryki”, której głównymi organizatorami są Misjonarze kapucyni w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na: posiłki dla osieroconych dzieci, czystą, zdrową wodę z 3 nowych studni, edukację dla dzieci z buszu, operacje dla niepełnosprawnych, nowe kaplice w 3 wioskach w buszu, nowe boisko, plac zabaw, zajęcia dla dzieciaków. Postanowiliśmy wziąć sprawę w swoje ręce. Robimy śliczne pisanki, aby je spieniężyć. W ramach tej akcji wasi koledzy i koleżanki z klasy 6d wpadli na kolejny pomysł, jest to: „ BRANSOLETKA PRZYJAŹNI – zaprzyjaźnij się z dziećmi z Afryki”. Wolontariusze serdecznie zapraszają wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji. Jak działamy? To proste. Zrób bransoletkę, podpisz ją i zanieś do p. Małgorzaty Cudny. Waszą biżuterię będziemy sprzedawać do 25 marca w głównym holu przy stolikach w szkole podstawowej (godz. 11:30 – 11:45). Zachęcamy Was do kupowania. Każdy grosik jest na wagę złota.
Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.4/10 (24 votes cast)34. Światowe Dni Młodzieży – Panama 2019

„Chrześcijanin musi mieć radosne oblicze.
(…) Pan Bóg jest blisko niego”.
W dniach 23-27 stycznia Ojciec Święty uczestniczył w 34. Światowych Dniach Młodzieży. To już 26. podróż zagraniczna papieża Begoglio. Papież Franciszek zachęcał młodzież, aby „Iść naprzód, nie po to, aby tworzyć jakiś Kościół paralelny, bardziej „rozrywkowy” czy „cool” w wydarzeniu dla młodych, z jakimiś elementami dekoracyjnymi, jakby to miało uczynić wszystkich szczęśliwymi. Myślenie w ten sposób byłoby brakiem szacunku dla was – zaznaczył Ojciec Święty – i tego wszystkiego, co Duch mówi nam poprzez was. Macie spełnić marzenie, z jakim Pan was wymarzył”. “Poczujcie, że macie misję i zakochajcie się w niej, a to zadecyduje o wszystkim”. Jakie zadania papież Franciszek zadał młodym?

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (19 votes cast)ŻYJ, WALCZ, ZWYCIĘŻAJ – Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne to bardzo szczególny czas, który pozwala lepiej i głębiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, czas, który pozwala lepiej zrozumieć istotę tych świąt. To właśnie podczas rekolekcji bardziej zagłębiamy się w mękę Chrystusa i uświadamiamy sobie prawdy, o których na co dzień, żyjąc w biegu, często zapominamy. Rekolekcje to przede wszystkim czas na pojednanie i pogłębienie więzi z Panem Bogiem. W tym roku szkolnym Rekolekcje Wielkopostne prowadził ks. Przemysław Połomski. Głównym tematem była nauka o walce duchowej, walce o nasze życie wieczne. Przesłanie: Tak jak Dawid z Goliatem wygrał przy pomocy 5 kamieni i z Panem Bogiem tak my walczymy przez: 1 kamień – Biblię, 2 kamień – Spowiedź Świętą, 3 kamień – Mszę Świętą, 4 kamień – Modlitwę i 5 kamień – Post. Pierwszego dnia została omówiona ważność Biblii w naszym życiu. W drugim dniu przeżywaliśmy dzień spowiedzi i rachunek sumienia. Było wystawienie Najświętszego Sakramentu. W klasach IV – V został wspólnie odmówiony różaniec święty, a w klasach VI – VIII Koronka do Bożego Miłosierdzia. Trzeciego dnia podczas nauki ks. Przemysław uświadomił nam, że wszyscy jesteśmy Rycerzami Pana Boga i Maryi. Zostaliśmy powołani do waliki o Królestwo Boże. Naszym mieczem są: Słowo – Dobre Uczynki – Modlitwa. Rekolekcje zakończyły się wspólną Mszą Świętą, po której został rozstrzygnięty konkurs. Należało odpowiedzieć na pytania: Ile ksiąg ma Biblia? Ile ksiąg ma ST? Ile ksiąg ma Nowy Testament. Zwycięzcami zostali: Basia Wojcieszko i Dawid Blicharz. Gratulujemy.
Dziękujemy Księdzu Połomskiemu za wygłoszone nauki rekolekcyjne. Czas rekolekcji uświadomił nam własne niedoskonałości. „Nauki rekolekcyjne pokazały, co powinniśmy zmienić w życiu i ile pracy musimy włożyć w to, żeby nasze życie mogło stawać się lepsze. Te rekolekcje pokazały, że jakkolwiek toczy się świat, cokolwiek próbuje nam się wmówić, prawdziwa droga jest tylko jedna. To droga przez Chrystusa”.
Z okazji rekolekcji uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Przyjaciele Misji” przygotowali okolicznościową wystawę z prac kolegów i koleżanek. Dziękuję wszystkim uczniom za wspólną pracę.

Szkolny Klub Wolontariatu „Przyjaciele Misji”
Małgorzata Cudny

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (29 votes cast)Strona 1 z 41234