Pamiętamy. Katyń 1940

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dnia 14 listopada 2007 roku. Upamiętnia on rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu, pod Smoleńskiem w Rosji, masowych grobów oficerów Wojska Polskiego zamordowanych przez NKWD w 1940 roku. W tym szczególnym dniu uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Halinowie oddali hołd bestialsko pomordowanym polskim żołnierzom (w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Starobielsku, Ostaszkowie, wywiezionym na Syberię, do Kazachstanu i w inne miejsca), aby uczcić pamięć wszystkich poległych w 1940 r. oraz ofiar katastrofy smoleńskiej w 2010 roku. Dziękuję wolontariuszom z Klubu Przyjaciele Misji za zrobienie gazetki okolicznościowej.
Dziękuję również wszystkim uczniom, którzy nie zapomnieli o galowym stroju oraz biało czerwonych kotylionach, bowiem Bóg – Honor – Ojczyzna są najwyższymi wartościami.
Małgorzata Cudny

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.9/10 (11 votes cast)Dla Jana Pawła II w 13. rocznicę śmierci

Zatrzymaj się! Stań w oknie! Zapal świecę!
Dnia 28.03.20128r. dla Jana Pawła II, w nadchodzącą 13. rocznicę śmierci, uczniowie postanowili zapalić świece – płomienie nadziei- zapewniając świętego, który jest w niebie, że o Nim PAMIĘTAMY!

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (24 votes cast)Wielki Post – Rekolekcje

Z okazji Rekolekcji Wielkopostnych na holu głównym została zorganizowana wystawa prac uczniowskich pt.: „CHRYSTUSIE…”, aby zachęcić rówieśników do czynnego udziału w Szkolnych Rekolekcjach Wielkopostnych. Prace, które pojawiły się w galerii należą do uczniów z klas IV, V i VII SP, a tematem przewodnim jest symboliczne odtworzenie drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia Go do grobu. Tworząc wystawę wolontariusze z Klubu Przyjaciele Misji chcieli Wam przypomnieć, że rekolekcje to czas zatrzymania się w gonitwie codziennego życia, poukładania na nowo swojej relacji z Bogiem i ludźmi, dogłębnego zastanowienia się nad swym życiem. To czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. Samo słowo „rekolekcje” pochodzi od łacińskiego recolere tzn. zbierać na nowo, powtórnie. Wszyscy potrzebujemy takiego czasu, w którym mamy szansę pozbierać się, uporządkować nieco swój świat, zobaczyć sprawy z pewnego dystansu, nabrać świeżości w wierze i modlitwie.
Małgorzata Cudny

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.2/10 (38 votes cast)Laurka z Białorusi

Drodzy uczniowie, dostaliśmy z Białorusi piękną laurkę. „Szła” długo, ale warto było poczekać. Kolorowe serduszka z imionami dzieci – uśmiechają się do nas – dziękując za świąteczne niespodzianki!! Ojciec Aleksander (z zakonu karmelitów bosych) będąc w Polsce, osobiście odebrał paczkę dla swoich podopiecznych. Jest pełen podziwu dla wszystkich uczniów z naszej szkoły, którzy hojnie obdarowali przyborami szkolnymi swoich rówieśników ze wschodu. Kolejny raz udało nam się zrobić coś dobrego. Niech naszym akcjom zawsze przyświeca myśl – „Sensowna pomoc działa długofalowo i zmienia coś więcej, niż tylko zewnętrzne okoliczności”.
Nie traćmy zapału w tym co robimy. Każdy ma coś, co może dać innym…
Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (29 votes cast)Pod Skrzydłami Aniołów

Dnia 08.02.2018r. Przyjaciele Misji zrobili wystawę pt.: „Pod skrzydłami Aniołów” ponieważ chcieli Wam powiedzieć, że:
„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń…”
„Anioł niczego nie musi się uczyć: wie i istnieje, spoglądając. Nie ma zasłony”
„Każdy wierny ma przy sobie anioła jako opiekuna i pasterza, aby prowadził go do życia”
„Każdy z nas jest Aniołem z jednym skrzydłem. Jeśli chcemy pofrunąć, musimy mocno się objąć”


Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.4/10 (36 votes cast)Przyjaciele Misji – Szkolny Klub Wolontariatu

„Niech każdy człowiek ujrzy w drugim człowieku nie wroga, którego ma zwalczać, lecz brata, którego ma przyjąć i kochać, aby budować razem lepszy świat”
Jan Paweł II

Każdy człowiek ma w życiu do spełnienia jakąś misję. Jeżeli jego serce bije dla drugiego człowieka, jeżeli nie szczędzi czasu i nie boi się poświęceń, jego misyjne działania przyniosą dobre owoce. Jesteśmy wrażliwi na los innych, umiemy współczuć, szanujemy prawo i godność drugiego człowieka. Jesteśmy gotowi do tego, aby w miarę naszych możliwości nieść pomoc i poświęcać się dla dobra innych.
Dlatego wstąpiliśmy do Klubu wolontariuszy. Przeczytaj więcej —>>>

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.7/10 (26 votes cast)Strona 1 z 212