Wspominam dni dawno minione…

Dnia 03 marca 2018r. w kościele p.w NMP Matki Łaski Bożej w Halinowie odbyło się odsłonięcie tablicy poświęconej ks. Andrzejowi Kamińskiemu, byłemu proboszczowi tejże parafii. Po uroczystej mszy św. szkolna grupa teatralna przedstawiła dla przybyłych gości ciekawy program słowno – muzyczny napisany w oparciu o książkę ks. Andrzeja, w której wspomina swoje dzieciństwo oraz życie kapłańskie. Gromkie brawa były najcenniejszą nagrodą dla małych aktorów, którzy wykazali się na szóstkę z plusem umiejętnościami nabytymi na warsztatach teatralnych w ramach unijnego projektu „Wsparcie w rozwoju edukacyjnym dzieci i młodzieży z Gminy Halinów” w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Halinowie. Po raz kolejny sprawdziły się słowa Jeffa Goldbluma – „Aktorstwo daje coś, czego nie oferuje żaden inny zawód: możliwość przeżywania emocji, które w innym wypadku nie byłyby dostępne”.
Opiekun grupy: Małgorzata Cudny Zdjęcia: Leszek Sobieszczański

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)Dzień Strażaka

„Słońce niech wschodzi tam gdzie ty!
Ktoś przez ciebie drogę znajdzie poprzez ciemne mgły.
Słońce niech wschodzi tam gdzie ty!”

Dnia 06 maja 2018r. z okazji Dnia Strażaka grupa teatralna miała nowe zadanie. Tym razem nasze życzenia i piosenki były skierowane do Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Długiej Kościelnej. Po krótkim występie uczniowie w dowód uznania i wdzięczności za trud posługi i poświęcenie przekazali pracę plastyczną przedstawiającą św. Floriana – patrona strażaków.
Opiekun grupy: Małgorzata Cudny Zdjęcia: Albert Szulich

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.8/10 (4 votes cast)Piknik Rodzinny 25 czerwca 2018

W ramach realizacji projektu unijnego
„Wsparcie w rozwoju edukacyjnym dzieci i młodzieży z Gminy Halinów”
w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny dla uczniów klas 1 – 3 i uczniów klas 4 – 7.
Atrakcji było wiele: konkursy sportowe dla klas 1 -3 i klas 4 – 7 organizował na Orliku nie zmordowany animator, konkursy sportowe dla klas 4 – 7 na hali i na sali gimnastycznej organizowali nasi wspaniali nauczyciele wychowania fizycznego nauczyciele wychowania fizycznego, były pokazy robotyki, loteria matematyczna dla uczestników matematycznych zajęć projektowych, animatorzy malowali buźki, tworzyli balonowe zwierzęta, organizowali grę w mego chińczyka. Wszystkie dzieci korzystały z 8-metrowej zjeżdżalni, basenu z kulkami, objadały się watą cukrową i popcornem. A wszystko za darmo i do woli dzięki unijnemu projektowi „Wsparcie w rozwoju edukacyjnym dzieci i młodzieży z Gminy Halinów”. Dodatkową atrakcją dla klas 4-7 był pokaz DJ, za który dziękujemy pani sołtys Długiej Kościelnej Barbarze Szymańskiej.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.2/10 (18 votes cast)Unijny projekt „Wsparcie w rozwoju edukacyjnym dzieci i młodzieży z Gminy Halinów”. Zajęcia teatralne dla klas 4 – 7

Dnia 18.09.2017r. w ramach unijnego projektu „Wsparcie w rozwoju edukacyjnym dzieci i młodzieży z Gminy Halinów” w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Halinowie rozpoczęły się m.in. warsztaty teatralne. Największym sukcesem, który uczniowie odnieśli to wspaniała integracja grupy i nabycie umiejętności stosowania prostych sposobów radzenia sobie z tremą. Już wkrótce grupa małych aktorów wykaże się swoimi umiejętnościami.
Dnia 08.12.2017r. gościliśmy znanego kabareciarza pana Grzegorza Tomaszewskiego. Ńasz niezwykły gość zdradził nam wiele sekretów dotyczących tworzenia form scenicznych. Wytłumaczył również na czym polega praca nad dykcją oraz ćwiczenia emisji głosu. Pan Tomaszewski obiecał, że będzie nas odwiedzać i uczyć wielu ciekawych rzeczy, które przydadzą się nam na scenie.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.4/10 (16 votes cast)Strona 1 z 11