Kartka świąteczna dla Chorego

27 listopada został rozstrzygnięty konkurs plastyczny Kartka świąteczna dla Chorego. Konkurs został zorganizowany przez Ośrodek Hospicjum Domowe w Warszawie i stanowi część akcji „Pola Nadziei” – programu poświęconego osobom nieuleczalnie chorym. Do konkursu przystąpiło 67 uczniów z klas I–III. Zgodnie z regulaminem ustalonym przez Organizatora Komisja (w składzie: Elżbieta Jerzak, Ewa Szulim, Ks. Przemysław Połomski) przyznała 10 najładniejszym kartom I miejsce i prace te zakwalifikowały się do II etapu konkursu. Wkrótce uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymają nagrody i dyplomy.

A oto szczegółowe wyniki konkursu —>>>

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (6 votes cast)Wyniki Konkursu Napisz Ikonę

I Miejsce – Magda Dobosiewicz kl 7b, II Miejsce – Gabriela Kania kl 7d, III Miejsce Maja Sawczuk kl 7a
Wyróżnienie otrzymują: Magda Antoniuk kl.4b, Aleksandra Pietrak kl. 5b, Piotr Rudnik kl 7b
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Organizatorzy konkursu: Milena Chróścik i Maria Lipiec

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.7/10 (7 votes cast)Mój Święty Patron

Żyjesz w niepewności i strachu? Widzisz, co dzieje się na świecie i nie wiesz na kim się oprzeć? Wybierz swojego patrona, módl się do niego codziennie i powierz się pewnej opiece. Chociaż na wybór znanego świętego będzie jeszcze okazja na Bierzmowaniu, uczniowie z klas VI dokonali już pierwszych przymiarek. Pomysłów było wiele, bowiem lista świętych z aureolką nie kończy się na św. Mikołaju i Krzysztofie.Teraz pozostała tylko wiara, że Święci będą wspierać, pomagać pięknie żyć, by coraz pełniej uczestniczyć w życiu i misji Jezusa objawiającego światu miłosierną miłość Boga. Patronem uczniów i nauczycieli jest m.in. Św. Józef Kalasancjusz.
Małgorzata Cudny

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (10 votes cast)Kapliczko białobrzoza, domku modlitw mych…

Kapliczki to szlak poznawania naszej polskiej tradycji i wiary, sztuki i historii. Poszerzenie wiedzy o przydrożnych kapliczkach, pielęgnowanie pamięci o nich ze względu na ważność tradycji oraz uświadomienie sobie, że postęp jest jednakowo ważny jak poszanowanie tradycji to nasze cele, które osiągnęliśmy w 100 procentach. Dowodem są niektóre prace uczniów. Wyeksponowane na szkolnym korytarzu, zachęcają do zadumy. Tym razem, z nieprzemijającym pięknem małych form architektury sakralnej, zmierzyli się uczniowie z klasy IVd.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (8 votes cast)Rozstrzygnięcie szkolnego etapu Gminnego Konkursu „Ptasia Stołówka”

Konkurs był organizowany przez Gminę Halinów w ramach projektu pod nazwą „Z Przyrodą za Pan Brat”. W konkursie wzięło udział 30 uczniów klas I – III naszej szkoły. Jury wytypowało 10 prac do drugiego, gminnego etapu.
Szczegółowe informacje o wynikach konkursu —>>>


Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.3/10 (7 votes cast)Jeśli chcecie zachować pokój, pamiętajcie o człowieku – wystawa prac

…Wszelkie naruszenie i nieposzanowanie praw człowieka
stanowi zagrożenie dla pokoju…
Jan Paweł II

Te słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II w Warszawie podczas trzeciej pielgrzymki do ojczyzny były mottem obchodów 12. rocznicy śmierci papieża Polaka, zorganizowanych w niedzielę w stolicy przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Dokładnie 12 lat temu, 2 kwietnia 2005 o godzinie 21:37, cała Polska wstrzymała oddech, bowiem tego dnia zmarł papież Jan Paweł II. Choć upłynęło już tyle lat, wciąż na nowo odkrywamy Jego nauczanie i osobowość. W tym roku w rocznicę śmierci niezwykłego Polaka uczniowie z klas III, IV i VI napisali bardzo wzruszające listy do św. Jana Pawła II. Najciekawsze prace zostaną zgłoszone do Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego. Uczniowie znów zaprezentowali swoje talenty. Tym razem są to prace plastyczne i literackie. Na korytarzu szkolnym wystawiono portrety św. Jana Pawła II, poezję oraz kilka ciekawych listów. Adres: Niebo. Adresat: Święty Jan Paweł II.
Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.4/10 (18 votes cast)Strona 1 z 212