Różańce na Adopcję Serca

Sprzedaż różańców na Adopcję Serca już rozpoczęta – piątek 27.09. i 04.10.2019r. o godz. 11.30 pierwsze piętro. Dzieci z klas pierwszych i drugich zapraszają do zakupu różańców, które same wykonały na lekcji religii.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.1/10 (7 votes cast)Dzień misyjny w klasach I – III

Już od 15 lat najmłodsze klasy w naszej szkole włączają się w Adopcję Serca dzieci z Kamerunu, które prowadzą Siostry Michalitki. Obecnie mamy w adopcji dwoje dzieci: Kombo Jony -11 lat, z misji Betare-Oya i Dongang India Jeannette – 7 lat z misji Balengou. Raz w roku wysyłamy im pieniądze na edukację i ciepły posiłek. W związku ze zbliżającym się miesiącem misyjnym 22.09.2019r. uczniowie z klas I-III spotkali się na auli z misjonarką siostrą Eligią, która pracowała na misji w Kamerunie. Siostra przywiozła ze sobą różne eksponaty, które dzieci mogły obejrzeć m.in. zabawki z bambusa, z trawy, instrumenty z owoców, przedmioty wykonane z różnych drzew. Misjonarka opowiedziała o trudnym życiu dzieci, o wielkim zagrożeniu głodem i pokazała zdjęcia, w jakich warunkach one żyją.
Siostra Eligia podziękowała za duże zaangażowanie naszej szkoły w pomoc dzieciom z Kamerunu i ofiarowała obraz oraz talerz, ręcznie malowane przez afrykańską artystkę.
Koordynator SKW Hanna Kulesza

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.3/10 (6 votes cast)Wolontariat w klasach 1 – 3.

Szkolny wolontariat dla uczniów klas 1 – 3 prowadzi nauczycielka religii Hanna Kulesza.

Program SKW Podaj Dobro Dalej—>>>
Zobacz plan działań Szkolnego Koła Wolontariatu „Dzieci Dzieciom” —>>>
Zgoda na uczestnictwo w wolontariacie —>>>

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (4 votes cast)Kolędnicy misyjni dzieciom w Rwandzie i Burundi

Po raz kolejny pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci uczniowie naszej szkoły kolędowali na rzecz ubogich rówieśników z krajów misyjnych. Tym razem zbierano środki materialne dla dzieci w Rwandzie i Burundi. Kolędowanie rozpoczęło się w okresie świąt Bożego Narodzenia. Kolędnicy odwiedzili mieszkańców Halinowa oraz instytucje i placówki handlowe. Tradycyjnie już zawitali również na sesję rady miasta. Uroczyste zakończenie akcji nastąpiło 6 stycznia podczas Orszaku Trzech Króli. W tym roku pod opieką dorosłych kolędowało 5 grup kolędników. Najmłodsi kolędnicy to przedszkolaki w wieku 4 i 5 lat, a najstarsi – uczniowie naszego gimnazjum. Łącznie na rzecz dzieci w Rwandzie i Burundi zebrano 4960 zł.
Ewa Szulim i Joanna Gójska

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.9/10 (9 votes cast)Podziękowania dla kolędników misyjnych

„Jestem bardzo wdzięczny i wypowiadam moje dziękują za wszystko, co dla mnie czynicie…” To podziękowania dla naszych wolontariuszy – kolędników misyjnych od naszego podopiecznego z dalekiego kraju.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.1/10 (7 votes cast)Kartka świąteczna dla Chorego

27 listopada został rozstrzygnięty konkurs plastyczny Kartka świąteczna dla Chorego. Konkurs został zorganizowany przez Ośrodek Hospicjum Domowe w Warszawie i stanowi część akcji „Pola Nadziei” – programu poświęconego osobom nieuleczalnie chorym. Do konkursu przystąpiło 67 uczniów z klas I–III. Zgodnie z regulaminem ustalonym przez Organizatora Komisja (w składzie: Elżbieta Jerzak, Ewa Szulim, Ks. Przemysław Połomski) przyznała 10 najładniejszym kartom I miejsce i prace te zakwalifikowały się do II etapu konkursu. Wkrótce uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymają nagrody i dyplomy.

A oto szczegółowe wyniki konkursu —>>>

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (6 votes cast)Strona 1 z 41234