Akcja „Wszystkie Kolory Świata” zakończona

Nasza akcja szycia szmacianych laleczek „Wszystkie Kolory Świata” dobiegła końca. Dnia 28 lutego 2019 r. w dzień balu karnawałowego klas młodszych odbył się kiermasz UNICEF, podczas którego każdy chętny miał możliwość zakupienia szmacianych laleczek wykonanych przez uczniów klas I–III. Sprzedaż przepięknych zabawek rozpoczęła się o godzinie 10.30 na łączniku, a w jej prowadzenie zaangażowali się uczniowie klasy VI d. Ceną minimalną laleczki była kwota 20 złotych – jednak wiele osób doceniając włożony przez uczniów trud wsparło akcję nieco większą kwotą. Zebraliśmy 1052 zł, z czego jesteśmy bardzo dumni. Wszystkie środki uzyskane ze sprzedaży laleczek zostały przekazane na konto UNICEF Polska w celu zakupu szczepionek dla dzieci z krajów dotkniętych ubóstwem. Za najciekawiej uszytą laleczkę jury uznało Hawajkę Lilo, którą wykonał Kacper Jonasz z klasy I E. Laleczka będzie reprezentować naszą szkołę w ogólnopolskim konkursie UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Kacprowi serdecznie gratulujemy. Wszystkim autorom laleczek oraz kupującym gorąco dziękujemy.
Koordynator akcji Katarzyna Świerczyńska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.9/10 (17 votes cast)Uszyj laleczkę i uratuj życie dziecka!

W czwartek – 24 stycznia 2019 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w apelu związanym z ogólnopolską akcją „Wszystkie Kolory Świata” organizowaną przez UNICEF Polska. „Wszystkie Kolory Świata” to akcja, która ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji zachęcamy uczniów do zaprojektowania i własnoręcznego uszycia szmacianej laleczki. Autor każdej z nich będzie musiał wypełnić „Akt urodzenia”, tzn. nadać imię laleczce i określić kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w szkole odbędzie się wystawa. Każdy chętny będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF. Spośród wszystkich laleczek komisja szkolna wybierze jedną, która weźmie udział w ogólnopolskim konkursie na najbardziej oryginalną i najciekawszą lalkę akcji „Wszystkie Kolory Świata”. Główną nagrodą w konkursie jest koncert Majki Jeżowskiej na terenie zwycięskiej szkoły. Termin oddania lalek wraz z wypełnionym aktem urodzenia upływa 21 lutego 2019 („Akty urodzenia” do odebrania w sali 106, dokładny opis wykonania pracy oraz szablon do wydruku znajduje się poniżej).
Serdecznie zachęcam do udziału w akcji i z niecierpliwością czekam na wspaniałe laleczki.Koordynator Katarzyna Świerczyńska

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.1/10 (16 votes cast)Klub Szkół Unicef

unicef
W roku szkolnym 2018/19 nasza szkoła w ramach działalności KLUBU SZKÓŁ UNICEF będzie realizować projekt
„Wszystkie Kolory Świata”.
Koordynator szkolny – Katarzyna Świerczyńska, współpraca – Kamila Zbiciak.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.6/10 (10 votes cast)Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki

Miło nam poinformować, że Zespół Szkolno-Przedszkolny w Halinowie otrzymał Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki za udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-pomocowej „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę” organizowanej przez Stowarzyszenie UNICEF Polska. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcji.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.5/10 (12 votes cast)Podziękowania

UNICEF

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (10 votes cast)Akcja UNICEF „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”

Dnia 10 stycznia w naszej szkole odbyły się dwa apele: dla klas I-III i IV-VII poświęcone tegorocznej akcji UNICEF pod hasłem „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”. Nasza szkoła już ponad rok temu przyłączyła się do ogólnopolskiego programu – KLUB SZKÓŁ UNICEF, który zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Głównym celem tegorocznego projektu UNICEF jest przekazanie polskim uczniom wiedzy na temat sytuacji ich rówieśników żyjących w Syrii, gdzie od kilku lat trwa wojna, a także zebranie środków finansowych na zakup niezbędnych artykułów, pozwalających – żyjącym tam dzieciom – przetrwać zimę. Podczas apelu uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmów i prezentacji, które ukazywały życie syryjskich dzieci, ich biedę i osierocenie. Do przyłączenia się do akcji zachęcali z ekranu znani aktorzy i sportowcy. Trzeba przyznać, że prezentowane filmy wzruszyły chyba wszystkich, o czym świadczyła cisza i skupienie w trakcie apelu. Mamy nadzieję, że większość uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami przyłączy się do naszej szkolnej zbiórki i przekaże dowolną kwotę na pomoc dzieciom z ogarniętej wojną Syrii.
Zbiórka pieniędzy do oznaczonych puszek będzie trwać do piątku, a także podczas czwartkowego zebrania dla rodziców.
Organizatorzy: Katarzyna Świerczyńska i Jacek Gałązka

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (17 votes cast)Strona 1 z 212